Muusikauudised

Uus CD kaasaegse kandlemuusikaga

Ansamblil Resonabilis ilmus märtsis esimene plaat, millel kõlavate teoste keskseks instrumendiks on eesti rahvapill kannel. Eriliste kõla- ja mänguvõimalustega pill on huvi äratanud paljude heliloojate hulgas, käesolev plaat tutvustab peamiselt eesti heliloojate viimase kümne aasta jooksul valminud soolo- ja kammerteoseid kandlele.

Plaadile on salvestatud Helena Tulve „Silmaja“, Tatjana Kozlova „Muutlik“, Margo Kõlari „Võlujärv“, Age Hirve „Retsitatiiv“, Märt-Matis Lille „Sappho fragmendid“, Ülo Kriguli „Die Ernste Wandlungen“, Kristjan Kõrveri „…notae…“ nr. 4 ja 9 ning lisaks soome helilooja Antti Auvineni „Allusion fragments“.

Ansambel Resonabilis, koosseisus Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt), Aare Tammesalu (tšello), asutati Tarmo Johannese ja Kristi Mühlingu eestvedamisel 2002. aastal. Ansambli unikaalne koosseis on köitnud mitmeid heliloojaid nii Eestis kui ka välismaal ning enamik ansambli repertuaari kuuluvatest teostest on loodud spetsiaalselt just sellele koosseisule. Eesti heliloojatest on Resonabilisele kirjutanud Margo Kõlar, Märt-Matis Lill, Kristjan Kõrver, Tatjana Kozlova, välisautoritest Daan Manneke (Holland), David Helbich (Saksamaa), Antti Auvinen (Soome), Santa Ratniece (Läti). Ansambli eesmärgiks on tutvustada ka selliste lääne nüüdismuusika klassikute teoseid, mida Eesti kontserdisaalides tihti ei kuule. Resonabilis on esinenud nii Eesti kui ka välismaal (Bremenis, Riias, Teheranis jm). 

Agnes Toomla

Tagasi