Muusikauudised

Monika-Evelin Liiv laulab Suurbritannia Kuninglikus Ooperimajas

13. aprillist kuni 7. maini laulab Monika-Evelin Liiv Briti Kuninglikus Ooperis Inese osa Giuseppe Verdi ooperis „Trubaduur“ (Il trovatore). Elijah Moshinsky lavastatud etenduses mängivad peaosi Dmitri Hvorostovsky, Sondra Radvanovsky, Małgorzata Walewska ja Walter Fraccaro, dirigendiks Carlo Rizzi.

Metsosopran Monika-Evelin Liiv on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (2001) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (2007). Lisaks on ta täiendanud end Leedu Muusikaakadeemias, Peterburi Maria Teatri noorte lauljate suveakadeemias Mikkelis ning Irina Gavrilovici, Maria Acda, Larissa Gergijeva, Hartmut Hölli, Maria Cleva, Vladimir Atlantovi ja Jeffrey Goldbergi meistrikursustel. Ta on pälvinud III koha Mart Saare lauluvõistlusel Tallinnas (2002) ning II koha rahvusvahelisel lauluvõistlusel Studio bel canto Malmös (2006). Aastatel 2003–2007 laulis Monika-Evelin Liiv Soome Rahvusooperi kooris. Alates 2005. aastast on ta teinud koostööd pianist Dmitri Pavloviga, kellega koos on esinetud Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Leedus, Rootsis ja Venemaal.

2007. aasta septembris valiti Monika-Evelin Liiv osalema Londoni Kuningliku Ooperi noorteprojektis Jette Parker Young Artists, millele järgnesid rollid Covent Gardeni laval – Flora Giuseppe Verdi „La traviatas“, II daam Wolfgang Amadeus Mozarti „Võluflöödis“ ja Ines Verdi „Trubaduuris“.

Sel kevad-suvel astub Monika-Evelin Liiv üles Kuninglikus Ooperimajas veel Alban Bergi „Lulu’s“ (4.–20. juunini), Verdi „La traviata’s“ (18.juunist – 6. juulini) ja 19. juulil toimuval Jette Parkeri Noorte Artistide suvekontserdil „Mozartist Massenet’ni“.

Aveli Kadastik

Tagasi