Muusikauudised

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pühendab õppejõudude loometegevusele, jazzmuusika pärlitele ja doktoriõppe tudengite kunstile oma kontserdisarjad

Sel nädalal täieneb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kontserdihooaeg kolme uue sarjaga, mis toob kuulajateni õppejõudude loometegevuse, jazzmuusika pärlid ning doktoriüliõpilaste sisuka tegevuse.

„Paranenud tingimused nii õppe- kui ka kontserttegevuseks akadeemia uute saalide kujul on andnud hoogu pidulikule 100. kontserdihooajale,“ räägib EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema. „Üliõpilased ja õppejõud on leidnud tegevuses uut hingamist ja soodsamates tingimustes on kasvanud soov oma kunsti publikuga jagada. Värsked kontserdisarjad on inspireeritud just sellest,“ lisab ta.

 

  EMTA black box. Foto: Anastasia Semjonova

 
Täna, 12. veebruaril kell 19 avab EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis doktorantide gala kontserdisarja „Doktorandid laval“, mis annab doktoritudengitele võimaluse tuua avalikkuseni oma uurimisküsimuse loomingulise tahu. Sarja avakontserdil kõlab klassikat, pärimust ja improvisatsiooni, esinevad doktoriõppe üliõpilased mitmetelt erialadelt: Juhan Uppin (päkarauakannel), Jaak Sikk (improvisatsioon), Ksenia Rossar (sopran), Maila Laidna (klaver), Tiiu Sisask (klaver), Anneli Tohver (klaver), Ilana Lode (klaver) ja Saale Fischer (klavessiin).

„Academia aeterna“ ehk igavene/kestev akadeemia on õppejõudude loomingulisele ja loomeuurimuslikule tegevusele pühendatud kontserdisari. Sari on kantud juhtmõttest, et loomeuurimuse olulisim osa ongi loometegevus ise. Kaalukam sellest, kuidas uurimust selgitada, mõtestada või sest kirjutada, on küsimus, kuidas seda praktiseerida moel, mis võiks muuta ka teiste kogemust. Sarja avakontserdil EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis 16. veebruaril kell 17 astub publiku ette akadeemia endine rektor, hinnatud pianist Peep Lassmann.

Kontserdisari „Jazz akadeemias“ paneb jazzmuusikaga elama akadeemia black box’i. Jazziõppel täitus käesoleval hooajal akadeemias 15. tegevusaasta. Populaarne kontserdisari, kus astuvad üles eriala tudengid ja külalisõppejõud kogu maailmast, sai alguse juba eriala loomisega, kuid tänu uute kontserdipaikade avamisele liikusid jazziüritused akadeemia majast välja. Nüüd pakub EMTA black box kaasaegset ja intiimset keskkonda, kus vahepeal soiku jäänud sari taaselustada. Esimesel kontserdiõhtul 16. veebruaril kell 19 esineb headest sõpradest koosnev trio Pennar & Friends (Eesti/Soome). Karl Madis Pennari eestvedamisel luuakse kitarril, bassil ning trummidel ühtesulav maagiline atmosfäär ja viiakse kuulaja meeled rännakule.

Lisainformatsioon kontsertidest: www.emtasaalid.ee

Tagasi