Muusikauudised

Anu Tali dirigeerib Tiroolis Tõnu Kõrvitsa orkestriteost


Tõnu Kõrvits

16. ja 17. aprillil kell 20 kõlab Innsbruckis Tõnu Kõrvitsa orkestriteos „Tuulde lauldud“. Teose kannab Anu Tali dirigeerimisel ette Tirooli Sümfooniaorkester Innsbruck. Lisaks on kontserdi kavas Sergei Rahmaninovi Klaverikontsert nr 3 d-moll op. 30 (solist Andrei Gavrilov Venemaalt) ja Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr. 9 E-duur op. 70.

6 osaline „Tuulde lauldud“ on valminud 2006. aastal Põhjamaade Sümfooniaorkestri tellimusel ning kõlas esiettekandena Anu Tali dirigeerimisel 2007. aasta jaanuaris Vanemuise kontserdimajas.

Anu Tali (1972) on õppinud dirigeerimist Jorma Panula (Soome) ja Ilja Mussini (Venemaa) juures. 1997. aastal asutas ta koos Kadri Taliga Eesti-Soome Sümfooniaorkestri, mis täna kannab Põhjamaade Sümfooniaorkestri nime. Orkestriga salvestatud heliplaadi „Swan Flight“ (2002, Finlandia/Warner Classics) eest autasustati teda 2003. aastal Saksamaa noore muusiku preemiaga Echo Klassik. 2004. aastal pälvis Anu Tali ka Eesti Vabariigi Presidendi Noore Kultuuritegelase Preemia, Eesti Raadio valis ta Aasta Muusikuks 2006.

Agnes Toomla

Tagasi