Muusikauudised

Mihkel Kütson dirigeeris Saksamaal Lepo Sumera sümfooniat

24. aprillil kell 19 kõlas Hamburgis Rolf-Liebermann-Studios Lepo Sumera Sümfoonia nr. 2, mille kandis ette Põhja-Saksa Raadio Sümfooniaorkester Mihkel Kütsoni dirigeerimisel. Lisaks oli kavas Aleksandr Borodini „Polovetside tants“ ooperist „Vürst Igor“, Siegfried Matthuse Kontsert trompetile, löökpillidele ja orkestrile ning Otto Nicolai Avamäng ooperile „Windsori lõbusad naised“.
Sumera Sümfoonia nr. 2 valmis 1984. aastal ning kõlas esiettekandena Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Peeter Lilje esituses 2. aprillil 1984. Selle teose eest pälvis Sumera 1985. aastal ENSV muusikaalase aastapreemia.


Maineka Saksa dirigendipreemia laureaat Mihkel Kütson on tegutsenud mitmetes olulistes Saksamaa muusikateatrites, 2007/2008 hooaja algusest on ta Schleswig-Holsteini Landestheateri peadirigent. Aastatel 1999-2004 tegutses Mihkel Kütson Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendina ning sel ametikohal alustas ta taas 1. augustil 2008. aastal. Kütson on külalisdirigendina juhatanud Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit, Tallinna Kammerorkestrit, paljusid orkestreid Saksamaal (Berliinis, Nürnbergis, Hamburgis, Düsseldorfis jm), Iirimaal ja Itaalias.

Laura Vaikma


Lepo Sumera

Mihkel Kütson

Tagasi