Muusikauudised

Tõnu Kõrvitsa „Chaconne” tuleb ettekandele Ameerika Ühendriikides

 


Tõnu Kõrvits

Pühapäeval, 3. mail, algusega kell 7 õhtul, esitab vioolamängija Rebecca Osborn Tõnu Kõrvitsa vioolateose „Chaconne” New Yorgi Vioolaühingu kontserdil New Yorgi Kristuse ja Püha Stefani kirikus.
Kontserdil kõlavad veel Max Regeri, Ernest Blochi, George Quincy, Toru Takemitsu, Johann Sebastian Bachi jt. heliloojate teosed vioolale ja erinevatele kammerkoosseisudele.

Tõnu Kõrvits on kirjutanud „Chaconne’i” 2008. aastal spetsiaalselt vioolamängija Arvo Haasmale, kes oli ka teose esmaesitaja 5. detsembril 2008 Tallinna Mederi saalis.

Vioolamängija Rebecca Osborn on lõpetanud Colorado Ülikooli klaveripedagoogika ja vioola erialal ning omandanud magistrikraadi Juilliardi Ülikoolis vioola erialal.

Pärast lõpetamist elas ja tegutses Rebecca Osborn mõnda aega Šveitsis ja Venezuelas ning andis kontserte erinevate kvartettide ja kammerorkestritega Inglismaal, Saksamaal, Prantsusmaal ja Austrias.


Pöördunud tagasi New Yorki, on ta tegutsenud peamiselt vabakutselise muusikuna ja kuulunud aastate jooksul mitme erineva ansambli koosseisu. Alates 1993. aastast, on ta tegutsenud Sitka linnas Alaska osariigis, tehes koostööd erinevate orkestrite ja kammeransamblitega ning andes soolokontserte Anchorage’is, Homeris ja Sitkas.


Tema uusim projekt on mängida vioolamuusikat heliloojatelt, kes elavad riikides põhjalaiusega 57 kraadi, mis ühtlasi on ka Sitka laiuskraad. Tema kontserdid on suunatud eelkõige neile inimestele, kellel senini on olnud vähe kokkupuuteid klassikalise keelpillimänguga.Malle Maltis

Tagasi