Muusikauudised

Aare-Paul Lattiku kontserdireis Venemaal


Aare-Paul Lattik

Organist Aare-Paul Lattik viibib maikuus Venemaal, kus erinevates kontserdisaalides toimuvatel kontsertidel esitab ta eesti, vene, prantsuse ja inglise orelimuusikat ning maailma orkestrimuusika töötluseid orelile – kõlavad Artur Kapi, Arvo Pärdi, Johann Sebastian Bachi, Sergei Rahmaninovi, Camille Saint-Saëns’i, Edward Elgari jt teosed.

16. mail esines Aare-Paul Lattik Tomski Filharmoonia saalis. Homme, 19. mail toimub kontsert Permi orelisaalis, 25. mail Krasnojarski Filharmoonia saalis, 26. mail Jekaterinburgi Filharmoonias ning 27. mail Moskva katoliku kiriku katedraalis.

Aare-Paul Lattik õppis Hugo Lepnurme ja Andres Uibo oreliklassis Eesti Muusikaakadeemias, kus ta lõpetas magistrantuuri 1999. aastal. Ajavahemikus 1996-1999 täiendas ta end Prantsusmaal Lille’i konservatooriumis Philippe Lefebvre’i, Lyoni konservatooriumis Louis Robilliard’i ja Aude Heurtematte’i juhendamisel. Lattik oli 2000-2008 Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku organist ja muusikaline juht ning töötab alates 2006. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. Ta on Eesti Orelisõprade Ühingu esimees alates 1999. aastast.
Aare-Paul Lattik on esinenud Eestimaa kõikides tähtsamates kontserdipaikades, osalenud paljudel festivalidel Eestis, Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias jm. Ta on andnud kontserte Skandinaaviamaades ja Venemaal nii solisti kui ka saatjana. Lattiku laias repertuaaris on eriline koht prantsuse orelimuusikal. Teda seob tihe koostöö ka eesti heliloojatega (Mart Siimer, Ester Mägi, Alo Põldmäe, Anti Marguste), kelle uudisteoseid on ta publiku ette toonud. Talle on kirjutanud ja pühendanud oreliteoseid Jaan Rääts (“Pealkirjata pala nr. 3”), Mati Kuulberg (“CV”) ja Rauno Remme (“Voyage”).

Laura Vaikma

Tagasi