Muusikauudised

Homme tuleb esiettekandele Andrus Kallastu uus kooriteos

Kolmapäeval, 20. mail kell 19, tuleb Eesti Rahvusmeeskoori kontserdil "Kevadised serenaadid" Mustpeade maja Valges saalis esiettekandele Andrus Kallastu uudisteos “Wasser machet stumm”.


Rahvusmeeskoori juhatab Soome koorijuht Timo Nuoranne, kontserdil kõlavad veel Toivo Kuula, Einojuhani Rautavaara, Nils-Erik Fougstedti, Maarten Van Ingelgemi kooriteosed ning Felix Mendelssohni joogi- ja armastuslaulud.
Kontserdist on võimalik osa saada ka Klassikaraadio otsevahendusel.

Andrus Kallastu on tuntud kui aktiivne kontserdielu organiseerija, erinevate projektide kunstiline juht ja produtsent ning mitmete festivalide algataja ja eestvedaja, kes sageli


    
    Andrus Kallastu
    Foto: Haide RannakiviTimo Nuoranne on rahvusvaheliselt tuntud soome koorijuht. Ta on olnud Eesti   Filharmoonia Kammerkoori, RIASi, Belgia Raadio koori ning Taani Raadio koori külalisdirigent. 1999. aastal omistas Soome Koorijuhtide Ühing talle aasta dirigendi aunimetuse. Praegu töötab Nuoranne Helsingis Sibeliuse Akadeemias kirikumuusika osakonna koorijuhtimise eriala õppejõuna.


Malle Maltis

astub ka ise laulja ja dirigendina üles. Tema eestvedamisel on juba enam kui kümme aastat toimunud Pärnu nüüdismuusika päevad, samuti juhib ta Pärnu Ooperi, muusikateatriansambel Repoo Ensemble’i ning Eesti Arnold Schönbergi Ühingu tegevust. Andrus Kallastu on õppinud koorijuhtimist (prof. Olev Oja) ja kompositsiooni (prof. Eino Tamberg) Tallinna Riiklikus Konservatooriumis 1985–1990.
Aastatel 1991–1999 õppis ta Helsingis Sibeliuse Akadeemias, kus täiendas end kompositsiooni (professorid Paavo Heininen, Olli Kortekangas, Erkki Jokinen), laulmise ja muusikateooria alal ning 1999. aastal omandas magistrikraadi orkestridirigeerimises.
Kaaluka osa Andrus Kallastu loomingust moodustavad vokaal- ja kooriteosed, tähtsal kohal on ka elektroonilised ja multimeedilised helitööd.Timo Nuoranne (Soome)

Tagasi