Muusikauudised

Pärnus on käimas rahvusvaheline ooperimuusika festival „PromFest“

22. maist kuni 5. juunini toimub rahvusvaheline ooperimuusika festival „PromFest“, mis on välja kasvanud Klaudia Taevi nimelisest noorte ooperilauljate konkursist.

Ka tänavuaastase festivali keskne sündmus on 1.–5. juunini toimuv konkurss, mida peetakse juba kuuendat korda ning kuhu saabub hulgaliselt noori lauljaid ja rahvusvaheliselt tunnustatud ooperitähti.

Festivali raames etendub viiel korral Pärnu teatris Endla ja Tallinnas Vene Teatris Jules Massenet’ ooper „Thais“. 29.–31. maini on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kuulsa Poola soprani, prof. Teresa Zylis-Gara meistrikursused. 3. juunil on Pärnu Kuninga tänava põhikooli aulas Klaudia Taevi mälestusõhtu, kus esinevad legendaarse Pärnu laulupedagoogi õpilased ja õpilaste õpilased. 4. juunil esineb Pärnu Raekojas Leedu ooperisolist Vladimiras Prudnikovas (bass). 5. juunil toimub Pärnu Kontserdimajas festivali lõppkontsert, kus esinevad konkursi finalistid ning millele järgneb autasustamine.

Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali kunstiline juht on dirigent Erki Pehk. Festivali korraldab PromFest MTÜ koostöös Rahvusooper Estonia ja Pärnu teatriga Endla.
Täpsem info http://www.promfest.ee

Aveli Kadastik

Tagasi