Muusikauudised

Mirjam Tally valiti Rootsi Raadio P2 resideerivaks heliloojaks

29. mail tegi Rootsi Raadio P2 teatavaks raadio juures 2009-2011 resideeriva helilooja ja interpreedi nimed. Seekord valiti uueks resideerivaks heliloojaks Mirjam Tally.


Peter Friis Johansson ja Mirjam Tally
Foto: Mattias Ahlm/SR

Mirjam Tally elab alates 2006. aastast Rootsis Gotlandi saarel, kus ta tegutseb Visby Rahvusvahelise Heliloojate Keskuse juures. Aastal 2008 omistas Rootsi Kuninglik Muusikaakadeemia Tallyle prestiižse Lilla Christ Johnson’i auhinna orkesteriteose "Turbulence" (2006) eest.
Mirjam Tally on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 2000. aastal Lepo Sumera õpilasena ning täiendanud end õpingute ajal Rauno Remme juures elektronmuusika alal. 2003. aastal omandas ta Eesti Muusikaakadeemias magistrikraadi. Aastail 1998–2004 tegutses Tally Klassikaraadio vabakutselise saatejuhina ning aastail 2003-2006 ajakirja “Muusika” toimetajana.

Vaata ka: www.mirjamtally.com
www.emic.ee/helilooja/mirjamtally

Uueks resideerivaks interpreediks valiti rootsi pianist Peter Friis Johansson, kes on pälvinud mitmeid mainekaid auhindu, nende hulgas 2007. aasta Rootsi noore solisti tiitel. Peter on esinenud koos mitme Rootsi orkestriga ja ta esindab Rootsit Euroopa Klaverikonkursil 2009, mis toimub juuni lõpus Prahas.
Vaata ka: www.peterfriisjohansson.com

Resideeriva helilooja ja interpreedi ametiaeg on kaks aastat. Selle perioodi jooksul tellib Rootsi Raadio heliloojalt teatava hulga helitöid, mille ettekandeid korraldab samuti Rootsi Raadio. Resideeriv interpreet esineb koos Rootsi Raadio Sümfooniaorkestriga ja mängib erinevates kammerkoosseisudes, samuti hakkab ta esitama resideeriva helilooja teoseid. Kontserdiülekanded toimuvad koostöös Euroopa Ringhäälinguliiduga.


Malle Maltis

 

Tagasi