Muusikauudised

Kristjan Randalu toob Eestisse mainekad ECM Recordsi artistid, tähistamaks plaadifirma 50. aasta juubelit


Kristjan Randalu
Foto: Kaupo Kikkas
  Eesti publik seostab ECMiga eelkõige aktuaalse Eesti klassikalise muusika väljaandeid ECM New Series nime all, mis sai alguse Arvo Pärdi loomingu avaldamisega. Tähistamaks ECMi väärikat vanust, toob Philly Joe’s jazziklubi käesoleva aasta jooksul lavale 6-osalise kontserdisarja, mis keskendub Kristjan Randalu erinevatele kooslustele ECMi muusikutega. Sarja esimesel kontserdil pealkirjaga „Absence“ 27. jaanuaril kell 19 jagavad Randaluga lava Ameerika kitarrist Ben Monder ja Soome trummar Markku Ounaskari.

 

Kristjan Randalu 2018. aastal ilmunud „Absence“ on esimene Eesti muusiku plaat plaadifirma algselt ainult improvisatoorsele jazz-muusikale keskenduva firmamärgi ECM alt. Plaat on pälvinud laialdast positiivset vastukaja rahvusvahelises ajakirjanduses (Downbeat, Audio, All About Jazz jt), millele on järgnenud esinemised mitmetel kõrgelt hinnatud rahvusvahelistel festivalidel (Xjazz Berlin, Cork Jazz Festival jt). Album on nomineeritud Aasta Jazzalbumi kategoorias Eesti Muusikaauhindadel 2019. Randalu on ühtlasi ka 2019. aasta Riikliku Kultuuripreemia nominent.

Kristjan Randalu on oma põlvkonna silmapaistvaimaid pianiste, keda hinnatakse nii solisti, ansamblimuusiku kui ka heliloojana. Randalu on teinud arvukalt koostööd eri maade muusikute, orkestrite ja ansamblitega. Tema lavapartnerite hulka kuuluvad mitmed jazzimaailma suunanäitajad nagu Mark Guiliana, Dave Liebman, Nguyên Lê, Trygve Seim ning Dhafer Youssef.

Ameerika kitarrist Ben Monder on salvestanud üle 130 albumi. Monder on oma karjääri jooksul mänginud koos Marc Johnsoni, Lee Konitzi, George Garzone ja Maria Schneideriga, muu hulgas mängis ta ka David Bowie viimasel albumil „Blackstar“.

Markku Ounaskari on üks tuntumaid Soome jazzmuusikuid, kes on koos musitseerinud pea kõigi Soome jazzilegendidega. Tihe koostöö seob teda artistidega nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Trygve Seim ja Markus Stockhausen. Ounaskari on salvestanud üle 50 albumi, neist viis ka plaadifirmale ECM Records.

Sarja teine kontsert toimub 23. mail ning siis astub Kristjan Randalu kõrvale mängima tuntud Norra trompetist Mathias Eick.

Vaata ka: Philly Joe’s jazziklubi

Tagasi