Muusikauudised

Ivari Ilja, Anto Pett ja Anne-Liis Poll esinevad Glasgows


Ivari Ilja
Foto: Kaupo Kikkas

11.–14. juunini toimub Glasgows Šoti Kuningliku Muusika- ja Teatriakadeemia klaverifestival, kus esinevad ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud Ivari Ilja, Anto Pett ja Anne-Liis Poll.

EMTA improvisatsiooniprofessor Anto Pett ja dotsent Anne-Liis Poll astuvad üles 11. juunil kell 19.30. Improvisatsiooniline kammerkontsert leiab aset Kuningliku Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis.
Anne-Liis Polli ja Anto Petti koostöö sai alguse 2000. aastal, mil Poll alustas õpinguid Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli magistrantuuris. Praeguseks on antud kontserte nii kodu- kui ka välismaal ning salvestatud hulgaliselt improvisatsioone erinevate koosseisudega.

Pianist Ivari Ilja kontsert toimub samas saalis 12. juunil kell 13. Ludwig van Beethoveni ja Frédéric Chopini teoste kõrval on kavas ka Eduard Tubina „Ballaad Mart Saare teemale“.
Äsja oma 50. sünnipäeva tähistanud Ivari Ilja on lisaks solistitegevusele ka hinnatud kammermuusik ja pedagoog, kes alates 2000. aastast tegutseb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriosakonna juhatajana. Ta on esinenud koos silmapaistvate lauljate ja instrumentalistidega nii Eestis kui ka mitmetel mainekatel kontserdilavadel maailmas.

Laura Vaikma

 

Tagasi