Muusikauudised

Täna algavad XV Kuressaare Kammermuusika Päevad


Kuressaare

4.–8. augustini toimuvad Saaremaal XV Kuressaare Kammermuusika Päevad. Festival toob viie päeva jooksul publiku ette kuus kontserti, kus astuvad üles nii eesti interpreedid kui ka külalisesinejad Venemaalt, Inglismaalt, Ungarist, Portugalist ja Hispaaniast.

Esinevad Andres Paas (klaver, Eesti), Julia Igonina (viiul, Venemaa), Rustam Komatshkov (tšello, Venemaa), Eduardo Fernández (klaver, Hispaania), Kodály Kvartett (Ungari) ja vokaalkvartett Orlando Consort (Inglismaa). Portugali

fado

’t esitavad Joana Amendoeira (vokaal) ja Mar Ensemble (Portugal). Reval Ensemble koosseisus Neeme Punder (flööt, altflööt), Aare Tammesalu (tšello) ja Lea Leiten (klaver) koostöös tantsija Iris Froloviga annavad kontserdi eesti muusikast, kavas on Lepo Sumera, Mirjam Tally, Tõnu Kõrvitsa ja Urmas Sisaski helitööd.


Igal aastal augustikuu teisel nädalal Saaremaal Kuressaares peetavad kammermuusika päevad on toimunud juba alates 1995. aastast. Festivali ellukutsuja ja kunstiline juht on pianist Andres Paas.Festivali täpne kava:

www.kammerfest.ee/i2.html

Malle Maltis

Tagasi