Muusikauudised

Viiuldaja Arvo Leibur ja pianist Mati Mikalai esinevad Tallinna Raekojas

15. augustil kell 18 toimub Tallinna Raekojas kontsert pealkirjaga „Euroopa virtuoosid“, kus astuvad üles Arvo Leibur (viiul) ja Mati Mikalai (klaver). Eugène Ysaÿe’, Sergei Rahmaninovi, Niccolò Paganini ja Arcangelo Corelli teoste kõrval on võimalik kuulata eesti helilooja Mati Kuulbergi 1983. aastal valminud Sonaati nr 4 sooloviiulile („Inkade mälestuseks“). Kaheosaline teos põhineb inkade rahvaviisidel.
Duo Leibur–Mikalai on ka varasematel hooaegadel andnud „Euroopa virtuoosid“ nimelisi kontserte, lisaks ilmus neil 2008. aastal samanimeline CD.

Arvo Leibur on tunnustatud solist, kammermuusik ja kontsertmeister nii kodu- kui ka välismaal. Leibur lõpetas 1982. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Jüri Gerretzi viiuliklassi ning 1989. aastal Moskva konservatooriumi Irina Botškova juhendamisel. Eraviisiliselt on ta õppinud ka Galina Barinova ja Igor Bezrodnõi juures. Alates 1990. aastast on Leibur aktiivselt tegutsenud ka Hollandis. Käeoleval ajal töötab ta kontsertmeistrina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja Holland Symfonias.
Arvo Leibur on mitmete konkursside laureaat ning 2005. aastal pälvis ta Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia panuse eest Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kõlapildi kujundamisse ja silmapaistva solistitegevuse eest.

Mati Mikalai on eelkõige hinnatud paljude interpreetide suurepärase kammeransambli partnerina, kõige tunnustatum on klaveriduo Kai Ratassepaga. Samas on ta võimekas sooloesineja, seda ka nüüdismuusika vallas. Mikalai lõpetas 1990. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Reet Vanaselja, Lembit Orgse ja Bruno Luki klaveriklassi. 1995. aastal lõpetas ta Eesti Muusikaakadeemia Bruno Luki, Ivo Sillamaa ja Lauri Väinmaa juures, 2002. aastal omandas magistrikraadi Peep Lassmanni juhendamisel ning jätkas samas doktoriõppes.
Mikalai on pälvinud tunnustust mitmetel konkurssidel. Ta on esinenud soolokontsertidega, kammermuusikuna ja solistina erinevate orkestrite ees Eestis, Soomes, Venemaal, Rootsis, Saksamaal, Itaalias ning Prantsusmaal. Käesoleval ajal töötab Mikalai õppejõuna Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Laura Vaikma

Tagasi