Muusikauudised

Tobiase Keelpillikvartett esineb koos akordionist Reet Laubega


Tobiase Keelpillikvartett

15. augustil kell 20 toimub Tartu Jaani kirikus kontsert pealkirjaga „Kirg“, kus astuvad üles Reet Laube (nuppakordion) ja Tobiase Keelpillikvartett koosseisus Maano Männi (viiul), Kristjan Hallik (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Aare Tammesalu (tšello). Kavas on tangokuninga Astor Piazzolla teosed „Tangoballett“ ja „Five Tango Sensations“.

Akordionist Reet Laube lõpetas 2007. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe Sirje Mõttuse juhendamisel ning käesoleval ajal jätkab ta õpinguid Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias professor Geir Draugsvolli ja professor James Crabbi juures.

2000. aastal asutatud Tobiase Keelpillikvartett annab regulaarselt kontserte Eestis, kuid esinetud on ka Stockholmis, Helsingis, Peterburis, Riias, Ateenas, Berliinis jm. Kvarteti esimene CD valmis 2003. aastal Saksamaa firmale Erdenklang. Tobiase Keelpillikvartett on Eesti Raadiole salvestanud Heino Elleri, Lepo Sumera, Veljo Tormise, Jaan Räätsa ja Tõnis Kaumanni kammermuusikat. Kvarteti repertuaari kuuluvad lisaks eesti muusikale ka maailma kvartetiliteratuuri tähtteosed.

Laura Vaikma

Tagasi