Muusikauudised

ETV tütarlastekoori kontsert Palamusel

18. august kell 19 toimub Palamuse kirikus Eesti Televisiooni tütarlastekoori kontsert „Kolm Kuningat – Tormis, Pärt, Kreek“, dirigeerib Aarne Saluveer. Ettekandele tuleb eesti muusika suurkujude Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Cyrillus Kreegi looming. Sama pealkirja all andis koor kontserte ka selle aasta kevadel.


Eesti Televisiooni tütarlastekoor kasvas välja Lasteekraani laulustuudiost, mis sai Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri initsiatiivil alguse 1990. aastal. Koori repertuaari kuuluvad nii klassikaline ja kaasaegne muusika, vaimulik muusika kui ka pop- ja folkmuusika. Paljudele kontsertnumbritele on lisatud tantsuseaded. ETV tütarlastekoor on saavutanud erinevaid auhinnalisi kohti tunnustatud koorikonkurssidel ning kontserdireisid on koori viinud nii Ameerika Ühendriikidesse kui ka pea kõikjale Euroopas.
Koori peadirigent Aarne Saluveer on õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogikat ja koorijuhtimist. Ta on olnud üldlaulupidudel mudilaskooride ja lastekooride üldjuht ning noorte laulupeo “Ilmapuu” (2007) kunstiline juht. Aarne Saluveer on Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli direktor, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja Eesti Kooriühingu esimees. Ta on pälvinud mitmeid preemiaid (Aasta muusik 2007, Aasta dirigent 2007 jt).

Laura Vaikma

Tagasi