Muusikauudised

Eesti Kontserdi hooaja avakontserdid

Eesti Kontsert avab oma uue hooaja 27. augustil Tallinnas ja 28. augustil Tartus. Estonia kontserdisaalis ja Tartu Vanemuise kontserdimajas toimuvatel avakontsertidel algusega kell 19 astub üles Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester (hr-Sinfonieorchester) oma peadirigendi Paavo Järvi juhatusel.


Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester

Kavas on Béla Bartóki Viiulikontsert nr. 1 (solist Janine Jansen, Holland) ja Rapsoodia nr. 1 ning Anton Bruckneri Sümfoonia nr. 4 Es-duur „Romantiline sümfoonia“.

Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri kaks Eesti kontserti lõpetavad 18. augustil alanud orkestri Euroopa turnee. Kontserdireisi jooksul esines orkester veel Amsterdamis, Stresas ja Prahas, esitades lisaks siin ettekandele tulevatele teostele veel Zoltán Kodály, Ludwig van Beethoveni ja Antonín Dvořáki muusikat.

Rahvusvaheliselt hinnatud Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester teeb regulaarselt koostööd maailma parimate dirigentide ja solistidega ning orkestri repertuaar ulatub varasest muusikast eksperimentaalse muusikani. Suurt tähelepanu pöörab orkester laste- ja noorsootööle. Alates 2006. aastast on orkestri peadirigent Paavo Järvi.

Agnes Toomla

Tagasi