Muusikauudised

Ilmub Jüri Reinvere autoriplaat "a second... a century"

Jüri Reinvere autoriplaat pealkirjaga "a second... a century" ("sekund... sajand") tutvustab väljavõtteid helilooja kahe viimase aastakümne loominguparemikust, sealhulgas ka helilooja kirjutatud ingliskeelset luulet, mida plaadil vahendab inglise kõnekunstnik Peter Yearsley. Reinvere muusikat esitavad liivi rahvamuusik Julgi Stalte, šoti flötist Richard Craig, NYYD Ensemble Olari Eltsi juhatusel, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning pianistid Jana Peäske ja Ia Remmel. Plaadi on välja andnud re:pi:n ja saatesõna kirjutanud Käbi Laretei – kirjanik ja pianist, kellel on olnud oluline roll helilooja kujunemisel.


 

 

1. ...a line of windows (luule, 2009)

2.-3. Double Quartet with Piano Solo / Topeltkvartett soleeriva klaveriga (1994)

4. t.i.m.e. / a.e.g. (2005)

5. Livonian Lament / Liivi itk (2003)

6. In a Line of Gates (luule, 2009)

7. Urvaste Evenings / Urvaste õhtud (1987)

 

Jüri Reinvere on sündinud ja üles kasvanud Eestis. Muusikalise hariduse omandas ta Tallinna Muusikakeskkoolis, Varssavi Chopini-nimelises Muusikaakadeemias ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias.
Jüri Reinvere on elanud pikka aega Soomes ja Rootsis, alates 2005. aastast elab ta Berliinis. Tema viimane tähtteos on oma tekstile kirjutatud "Reekviem", mille esiettekanne toimus 23. märtsil 2009 Helsingis, esitajateks Catherine Jarvis ning Richard Craig.

Jüri Reinvere

CD-kava on läbilõige Jüri Reivere viimaste aastakümnete stiililiselt mitmekesisest muusikast, mille õrnus ja ebareaalsus peidab endas tugevat filosoofilist ja sünesteetilist haaret. Alates aastatuhandevahetusest on helilooja kirjutanud ka eesti-, soome- ja ingliskeelset luulet, mida ta on sageli kasutanud ka oma muusikas.

Rahvusvahelises levis on Reinvere autori-CD "a second... a century" saadaval alates 20. septembrist 2009.


Malle Maltis

Tagasi