Muusikauudised

Pille Lille Muusikute Toetusfondi kontserdid septembris

Septembris jätkuvad Pille Lille Muusikute Toetusfondi kontserdisarjad „Hingemuusika“ ja „Meistrite Akadeemia“ mõlemad kahe kontserdiga.

Esimene „Meistrite Akadeemia“ kontsert toimub 18. septembril kell 17 Rakvere Rahvamajas, kus esinevad Oksana Sinkova (flööt) ja Lea Leiten (klaver). Kavas on Camille Saint-Saënsi, Ton Bruynèli ja Pablo de Sarasate muusika. 24. septembril kell 19 toimub Tallinna Raekojas „Meistrite akadeemia“ sarja teine kontsert („Viva Jubilee!“), mis tähistab tuntud pianisti ja pedagoogi Eevi Rossi 75. juubelit. Lisaks juubilarile esinevad kontserdil Maire Haava (vokaal), Susanna Aleksandra (vokaal) ja Mati Kärmas (viiul). Kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti, Ottorino Respighi ja Maurice Ravelli muusika.
„Hingemuusika“ sarjas esineb Mari Tampere koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kammerorkestriga, Peeter Paemuru juhendamisel 24. septembril kell 18 Häädemeeste Miikaeli kirikus ja 26. septembril kell 16 Türi Püha Martini kirikus. Kontsertidel kõlab Wolfgang Amadeus Mozarti ja Felix Mendelssohn Bartholdy muusika.

Selle aasta Tallinna Kammermuusika Festivali galakontserdil (28. august 2009) välja antud Marje ja Kuldar Singi nimelise noore laulja preemia pälvis Maria Veretenina (sopran) ja Vendor Eesti noore dirigendi preemia Risto Joost.

Aveli Kadastik

Tagasi