Muusikauudised

Kalle Randalu esitab eesti klaverimuusikat

15.–17. septembrini annab pianist Kalle Randalu Jõhvis, Pärnus ja Tallinnas kokku kolm soolokontserti, kus kõlab eesti ja saksa heliloojate klaverimuusika. Eesti muusikast on kavas Raimo Kangro Klaverisüit op. 1 (1968) ja Erkki-Sven Tüüri Klaverisonaat (1985), saksa muusikast aga Franz Schuberti Sonaat-fantaasia G-duur ja Robert Schumanni Humoresk B-duur, op. 20.
Kontserdid toimuvad 15. septembril Jõhvi kontserdimajas, 16. septembril Pärnu kontserdimajas ning 17. septembril Estonia kontserdisaalis, algusega kell 19.

 

 


Kalle Randalu

Kalle Randalu on rahvusvaheliselt tunnustatud pianist, kes lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1980. aastal Bruno Luki klaveriklassis. 1980–1983 täiendas Randalu end Moskva konservatooriumi assistentuuris Lev Vlassenko juhendamisel. Ta on saavutanud mitmeid rahvusvaheliste konkursside preemiaid: laureaaditiitlid Schumanni-nimelisel konkursil Zwickaus (1981) ja Tšaikovski-nimelisel konkursil Moskvas (1982) ning esikohad vabariikidevahelisel pianistide konkursil Tallinnas (1976) ja ARD-konkursil Münchenis (1985). 1988. aastast elab Kalle Randalu Saksamaal, töötades professorina Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis.
Randalu on andnud kontserte paljudes Euroopa maades, samuti USA-s, Jaapanis, Kanadas, Austraalias ja Brasiilias. Ta on musitseerinud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, BBC Sümfooniaorkestri, Peterburi, Moskva ja Hamburgi Filharmoonikute, Baieri Riigiooperi orkestri ning Baieri, Göteborgi ja Soome Raadio Sümfooniaorkestriga. Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad dirigendid Neeme Järvi, Paavo Järvi, Eri Klas, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Olari Elts, Wolfgang Sawallisch, Mariss Jansons, Maksim Šostakovitš, Leif Segerstam, Juha Kangas, Jac van Steen jpt. Aktiivse kammermuusikuna kuulub Randalu saksa nimekatest solistidest koosneva ansambli Villa Musica koosseisu, samuti on ta esinenud koos Trio Clarone ja Mandelring Quartettiga.

Laura Vaikma

Tagasi