Muusikauudised

Klavessinist Iren Lill esitab Saksamaal Tõnu Kõrvitsa teost


Iren Lill

20. septembril esineb Iren Lill (klavessiin) koos oma kauaaegse ansamblipartneri Holger Faust-Petersiga (viola da gamba) Kölnis. Barokkajastu kammerteoste kõrval tuleb esitamisele Tõnu Kõrvitsa teos „La Folia“ sooloklavessiinile. Tegemist on teose esmakordse ettekandega väljaspool Eestit, „La Folia“ esiettekanne toimus käesoleva aasta 23. aprillil Sausti mõisas.
Kontsert toimub Kölni Stephanuse kirikus algusega kell 16.

Iren Lill lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 1995. aastal professor Heljo Sepa klaveriklassis ning jätkus õpinguid ajavahemikus 2000–2002 klavessiinierialal Imbi Tarumi juhendamisel. Aastatel 2002–2004 täiendas Lill end Kölni Kõrgemas Muusikakoolis professor Ketil Haugsandi ja basso continuo õppejõu Gerald Hambitzeri juures.
Iren Lill on osalenud meistrikursustel Eestis, Soomes, Norras, Prantsusmaal ja Saksamaal. 2000. aastal pälvis Lill diplomi Tallinnas toimunud interpretatsioonikonkursil „Bach 250”.
Iren Lill on esinenud solisti, kammermuusiku ja orkestrandina Eestis, Soomes, Norras ja Saksamaal. Käesoleval ajal töötab ta Eesti Interpreetide Liidu produtsendina.
Iren Lill ja Holger Faust-Peters on ansamblipartneritena andnud kontserte nii Eestis (Tallinnas ja Tartus) kui ka Saksamaal.

Laura Vaikma

Tagasi