Muusikauudised

Neeme Järvi ja Paavo Järvi juhatavad Erkki-Sven Tüüri muusikat


Erkki-Sven Tüür
Foto: Taavi Kull

Erkki-Sven Tüüri muusika kõlab lähiajal eesti dirigentide juhatusel USAs ja Hollandis: Cincinnati Sümfooniaorkestri ja Paavo Järvi dirigeerimisel orkestri kodulinnas ning Neeme Järvi ja Kuningliku Concertgebouw’ Orkestri esituses Amsterdamis.

25.–27. septembrini toimub Cincinnati Music Hallis kokku kolm kontserti, kus Cincinnati Sümfooniaorkester esitab Richard Straussi, Pjotr Tšaikovski ja Alensandr Borodini teoste kõrval Erkki-Sven Tüüri Sümfooniat nr. 7 „Pietas“. Ühtlasi on tegemist teose esiettekandega Ameerika Ühendriikides. Juhatab orkestri peadirigent Paavo Järvi.


Sümfoonia nr. 7 „Pietas“ maailmaesiettekanne toimus 18. juunil Frankfurdi Alte Operi suures saalis, esitajateks Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester (FRSO) ja Põhja-Saksa Raadio koor Paavo Järvi juhatusel. Tüüri 7. sümfoonia on pühendatud Tenzin Gyatsole ja tema elukestvatele püüdlustele. Teose tellijateks FRSO ja Cincinnati Sümfooniaorkester.

25. ja 26. septembril kõlab Amsterdami Concertgebouws Erkki-Sven Tüüri teose „Aditus“ (2000/2002) kõrval muusika Sergei Prokofjevilt, Paul Hindemithilt ja Carl Maria von Weberilt. Esitajateks Truls Mørk (tšello, Norra) ja Kuninglik Concertgebouw’ Orkester Neeme Järvi dirigeerimisel.

Laura Vaikma

Tagasi