Muusikauudised

Teatri- ja Muusikamuuseumis kestab Hendrik Krummi 75. sünniaastapäevale pühendatud näitusAlates 23. septembrist novembri lõpuni, kolmapäevast laupäevani kell 10–18, on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi trepihallis avatud Eesti ühe tunnustatuima tenori Hendrik Krummi (1934–1989) elu ja lauljategevust kajastav näitus „Seni laulad, kuni oled noor“.
21. detsembril käesoleval aastal oleks Hendrik Krumm saanud 75-aastaseks.
 

Hendrik Krumm sündis ja omandas koolihariduse
Saaremaal Leisis. Pärast Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Konservatooriumi lõpetamist (1963) täiendas ta end Milano La Scala laulukoolis Gennaro Barra juures (1965–67). Alates 1961. aastast laulis Krumm Estonia teatris solistina. Aastate jooksul kuulus tema repertuaari umbes 50 juhtivat tenorirolli, samuti esines ta solistina vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel, aga ka kammerlauljana ning esitas ka eesti heliloojate (sh Mart Saare, Eduard Tubina, Eugen Kapi) loomingut. Krumm on esinenud paljudes endise Nõukogude Liidu liikmesriikides, mitmes Euroopa riigis, Ameerikas ja Jaapanis. Hendrik Krumm oli ka hinnatud laulupedagoog, tuntuimad tema õpilastest on Nadia Kurem ja Vello Jürna.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Eesti Kontserdi koostööna ning Eesti Kultuurkapitali toel loodud näitus on valminud 19. juulil avatud Saaremaa Ooperipäevadeks 2009. Näituse on koostanud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teatriosakonna juhtivteadur Kalju Haan ning kujundanud Katre Rohumaa.


Malle Maltis

Tagasi