Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid oktoobris
Oktoobris astuvad Eesti Interpreetide Liidu poolt organiseeritud kolmel „Akadeemilise kammermuusika“ kontserdil üles kaks erinevat ansamblikoosseisu eesti tippinterpreetidest.
6. oktoobril kell 18 toimub Viljandi Jaani kirikus kontsert, kus esinevad klaveriduo Ebe Müntel – Jorma Toots ning tšellist Henry-David Varema koos pianist Lea Leiteniga. Kontserdi esimeses pooles kõlab Pjotr Tšaikovski tsükli „Aastaajad“ seade klaveriduole, teises pooles aga tulevad ettekandele Joseph Haydni, Felix Mendelssohn-Bartholdy ja Robert Schumanni teosed tšellole ja klaverile.

 

Alates 2004. aastast tegutsenud klaveriduo esineb ka 7. oktoobril kell 19 Kadrioru lossis. Kavas on Tšaikovski ja Maurice Raveli teosed. Duo on andnud kontserte nii kodu- kui ka välismaal, samuti on osa võetud mitmetelt konkurssidelt. Lisaks klaveriduode klassikalisele repertuaarile ja eesti muusikale mängib ansambel ka improvisatsioonilist muusikat, mis on saavutatav tänu mõlema muusiku suurepärasele improviseerimisoskusele.


Jorma Toots ja Ebe Müntel

Henry-David Varema

Tšellist Henry-David Varema kontsert koos pianist Lea Leiteniga toimub 10. oktoobril kell 19. Kavas on Ludwig van Beethoveni, Robert Schumanni ja Felix Mendelssohn-Bartholdy teosed.

Henry-David Varema on esinenud Põhja- ja Baltimaades, Euroopas, Jaapanis, Ameerikas, Austraalias jm. Alates  2003. aasta aprillist on Henry-David Varema Berliinis resideeruva keelpillikvarteti Petersen Quartett liige. Selle ansambli koosseisus on ta esinenud paljudel mainekatel kontserdilavadel, samuti on kvartetil valminud hulgaliselt helisalvestusi, millele on omistatud erinevaid auhindu. Käesoleval ajal töötab Varema Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna.

   
Laura Vaikma

Tagasi