Muusikauudised

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester esinevad Šveitsis

 


Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Foto: Kaupo Kikkas
 

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb oktoobri lõpus koos Tallinna Kammerorkestriga dirigent Daniel Reussi juhatusel Šveitsis. Kontserdid toimuvad 23. oktoobril kell 20 Montreux’ muusika- ja konverentsikeskuse Stravinski saalis, 24. oktoobril kell 20 St. Galleni Tonhalles ja 25. oktoobril kell 18 Luzerni kultuuri- ja kongressikeskuse Weisseri saalis.

Peateosena on kavas Arvo Pärdi „Berliini missa“, lisaks kõlavad Pärdi „Magnificat“, Felix Mendelssohn-Bartholdy Kolm psalmi op. 78 ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr. 5 B-duur KV 22.
Kontserdireisi korraldab Šveitsi kontserdiagentuur Suzanne Gfeller, mis tutvustab Šveitsis kõrgetasemelisi rahvusvahelisi muusikuid kogu maailmast.

Sama kavaga esineti 2. ja 3. oktoobril Tartus ja Tallinnas Saksamaa taasühinemise aastapäeva puhul, millest tegi ülekande Klassikaraadio. Euroraadio Põhja- ja Baltimaade kontserdihooaja raames jõudis see miljonite raadiokuulajateni Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Islandil, Taanis, Hollandis, Austrias ja Portugalis.

Daniel Reuss on õppinud dirigeerimist Rotterdami Konservatooriumis. Ta on olnud Hollandi kammerkoori Cappella Amsterdam ja Berliini RIAS Kammerkoori peadirigent. Külalisdirigendina on Reuss juhatanud selliseid Euroopa väljapaistvaid muusikakollektiive nagu Concertgebouw Kammerorkester, Berliini Akademie für Alte Musik, Concerto Köln, Hollandi Raadio Koor, Collegium Vocale Gent jpt. Reuss on juhatanud ka Inglise Rahvusooperis ning teinud koostööd plaadifirmaga Harmonia Mundi.


Tallinna Kammerorkester

 

Aveli Kadastik

Tagasi