Muusikauudised

Kitarrist Heiki Mätlik esineb Hispaanias

 


Heiki Mätlik

Tunnustatud kitarrist ja pedagoog Heiki Mätlik esineb täna, 26. oktoobril kell 20 Manuel Castillo nimelises Sevilla Kõrgemas Konservatooriumis (Conservatorio Superior de Música „Manuel Castillo“ de Sevilla).
Kontserdi kava on Mätlik kokku pannud Johann Sebastian Bachi, Arvo Pärdi, Max Regeri, Arthur Honeggeri, Paul Hindemithi ja Eugéne Ysaÿe teostest.

Kitarrist Heiki Mätlik on mitmekülgne muusik, kes on hinnatud nii solisti kui ka kammermuusikuna. Mätlik on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1979) ning täiendanud end eraviisiliselt kitarripedagoogi Juri Judini juures ja mitmetel meistrikursustel. Nüüdseks juhatab ta ise mitmeid meistriklasse nii kodu- kui ka välismaal ning alates 1990. aastast töötab Mätlik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna.
Solisti ja ansamblimängijana on Heiki Mätlik esinenud Balti- ja Põhjamaades (sealhulgas mitmesugustel kitarrifestivalidel) ja teistes Euroopa riikides ning Venemaal, USA-s, Kanadas ja Austraalias. Ta on esinenud koos selliste interpreetidega nagu Per Skareng, Kari Äikäs, Tiiu Levald, Arvo Leibur, Urmas Vulp, Henry-David Varema, Andres Uibo, Jaak Sooäär, Toomas Vavilov jt. Tal on ilmunud üle 40 CD ja DVD koostöös erinevate plaadifirmadega (Harmonia Mundi, Forte, Antes), samuti mitmeid kitarriõppe raamatuid, videokassette jm. 2007. aastal ilmus USA kirjastuselt Mel May Heiki Mätliku ja Hannu Annala koostatud kitarriheliloojate leksikon „Guitar and Lute Composers”.
Heiki Mätliku laia repertuaari kuuluvad ka interpreedi enda loodud kitarriseaded Max Regeri, Paul Hindemithi, Eugène Ysaÿe keelpillimuusikast. Talle on kitarriteoseid loonud Ester Mägi, Erkki-Sven Tüür, Lepo Sumera, Kuldar Sink, René Eespere, Peeter Vähi, Raimo Kangro, Alo Põldmäe, Anti Marguste ja Nikita Koškin.

Laura Vaikma

Tagasi