Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid novembris


 

Novembrikuus toimub Eesti Interpreetide Liidu kontserdisarja „Akadeemiline kammermuusika“ raames kokku viis kontserti. Tippinterpreetide esinemisi saab nautida nii Tallinnas kui ka mujal Eestis.

Täna, 4. novembril kell 18.30 esineb Avinurme kultuurikeskuses soolokontserdiga pianist Tanel Joamets. Aleksandr Skrjabini, Sergei Rahmaninovi ja Edvard Griegi teoste kõrval kõlab Eduard Tubina Klaverisonaat nr. 2 „Virmaliste sonaat“ (1950). Sama kavaga esineb Joamets ka 7. novembril kell 19 Kadrioru lossis. Koostöös restoraniga Senso on müügil isadepäeva kinkepakett, mis sisaldab lisaks kontserdipiletitele ka õhtusööki. Täpsem info on saadaval Eesti Interpreetide Liidu kodulehel.

Organist Ines Maidre ja saksofonist Virgo Veldi esinemisi saab nautida 4. novembril kell 19 Niguliste kirikus ja 5. novembril kell 18 Rapla kirikus. Kavas on teosed sellistelt heliloojatelt nagu Toivo Tulev, Galina Grigorjeva, Bjarne Slogedal, Guy Bovet ja Ugis Praulins.

29. novembril kell 18 toimub Türi Kultuurimaja kammersaalis kontsert, kus astuvad üles sopran Heli Veskus, tenor Oliver Kuusik ja pianistid Marje Lohuaru ja Mati Mikalai. Kavas on Robert Schumanni ja prantsuse autorite Gabriel Fauré’, Henri Duparc’i ja Francis Poulenc’i laululooming.

Laura Vaikma

Tagasi