Muusikauudised

Ansambel U: Helsingis

21. novembril kell 19 esineb ansambel U: Sibeliuse Akadeemia saalis Helsingis. Uue muusika organisatsiooni RY Korvat Auki kutsel korraldatud kontserdil kõlab eesti ja soome heliloojate muusika. Lisaks Ülo Kriguli („Earth ... to become earth again 2“), Tatjana Kozlova („Circles“) ja Märt-Matis Lillele („My Weeping voice is the wind of autumn“) on kavas Antti Auvineni, Jarkko Harikaineni ja Olli Virtaperko kammerteosed.
Ansambel esineb Soomes koosseisus Taavi Kerikmäe (klaver), Levi-Danel Mägila (tšello), Tarmo Johanner (flööt), Merje Roomere (viiul), Helena Tuuling (klarnet) ning Vambola Krigul (löökpillid). Täpsem info: Ansambel U:

Üheks aktiivsemaks Eesti nüüdismuusika ansambliks kasvanud Ansambel U: on asutatud aastal 2002 Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannese eestvedamisel ning koosneb eesti noorema põlvkonna muusikutest. Ansambli esimene täiskontsert toimus 2003. aastal rahvusvahelisel uue muusika festivalil NYYD ning sellest peale on esinetud tähtsamatel nüüdismuusika festivalidel nii Eestis kui ka välismaal. Ansambel U: esitab nii nüüdismuusika klassikasse kuuluvate heliloojate teoseid kui ka eksperimentaalseid kompositsioone. Ansambli üheks suunaks on süveneda improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisse. U:-le on kirjutanud muusikat Toivo Tulev, Mari Vihmand, Tatjana Kozlova, Märt-Matis Lill, Tauno Aints, Andres Lõo, Roméo Monteiro (Prantsusmaa), Antti Auvinen ja Kimmo Kuitunen (Soome).

Aveli Kadastik 

Tagasi