Muusikauudised

ETV tütarlastekoori kontserdid novembrikuus


ETV tütarlastekoor ja dirigent Aarne Saluveer
Foto: Kaupo Kikkas


19. novembril kell 18 toimub Viljandi Pauluse kirikus Eesti Televisiooni tütarlastekoori kontsert pealkirjaga „Kolm Kuningat – Tormis, Pärt, Kreek“, dirigeerib Aarne Saluveer. Ettekandele tuleb eesti muusika suurkujude Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Cyrillus Kreegi looming. Sama kavaga anti kontserte ka selle aasta kevadel ning suvel.

Esimesel advendil, 29. novembril kell 12.30 astub ETV tütarlastekoor üles Muhu Katariina kirikus ja kell 17 Kuressaare Laurentiuse kirikus. Kontsertidel pealkirjaga „Jõuluootus“ kõlab kava, mis koosneb Cyrillus Kreegi, Gustav Holsti, Irving Berlini ja Franz Gruberi teostest, samuti on võimalik kuulda mitmeid rahvalaulude seadeid.

Eesti Televisiooni tütarlastekoor kasvas välja Lasteekraani laulustuudiost, mis sai Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri initsiatiivil alguse 1990. aastal. Koori repertuaari kuuluvad nii klassikaline ja kaasaegne muusika, vaimulik muusika kui ka pop- ja folkmuusika. ETV tütarlastekoor on saavutanud erinevaid auhinnalisi kohti tunnustatud koorikonkurssidel ning kontserdireisid on koori viinud nii Ameerika Ühendriikidesse kui ka pea kõikjale Euroopas.

Koori peadirigent Aarne Saluveer on õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogikat ja koorijuhtimist. Ta on olnud üldlaulupidudel mudilaskooride ja lastekooride üldjuht ning noorte laulupeo “Ilmapuu” (2007) kunstiline juht. Käesoleval ajal on Aarne Saluveer Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli direktor, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja Eesti Kooriühingu esimees. Ta on pälvinud mitmeid preemiaid (Aasta muusik 2007, Aasta dirigent 2007 jt).


Laura Vaikma

Tagasi