Muusikauudised

Kalle Randalu ja ERSO

Täna, 20. novembril kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis kontsert, mis on tervikuna pühendatud klassitsismiajastu muusikale. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees soleerib pianist Kalle Randalu, kelle esituses kõlab Wolfgang Amadeus Mozarti „Kuus saksa tantsu“ KV 571, Klaverikontsert nr 22 Es-duur KV 482. Kontserdi teises pooles tuleb ettekandele Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr 8 F-duur. Dirigeerib kõrgelt tunnustatud interpreet, Kesk-Põhjamaa Kammerorkestri asutaja ja dirigent Juha Kangas (Soome).
 


Kalle Randalu

Stiilse ja peene klassika-, eriti Mozarti-tõlgendajana tuntud Kalle Randalu lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1980. aastal Bruno Luki klaveriklassis. 1980–1983 täiendas Randalu end Moskva konservatooriumi assistentuuris Lev Vlassenko juhendamisel. Ta on saavutanud mitmeid rahvusvaheliste konkursside preemiaid: laureaaditiitlid Schumanni-nimelisel konkursil Zwickaus (1981) ja Tšaikovski-nimelisel konkursil Moskvas (1982) ning esikohad vabariikidevahelisel pianistide konkursil Tallinnas (1976) ja ARD-konkursil Münchenis (1985). 1988. aastast elab Kalle Randalu Saksamaal, töötades professorina Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis.

Randalu on andnud kontserte paljudes Euroopa maades, samuti USA-s, Jaapanis, Kanadas, Austraalias ja Brasiilias. Ta on musitseerinud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, BBC Sümfooniaorkestri, Peterburi, Moskva ja Hamburgi Filharmoonikute, Baieri Riigiooperi orkestri ning Baieri, Göteborgi ja Soome Raadio Sümfooniaorkestriga. Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad dirigendid Neeme Järvi, Paavo Järvi, Eri Klas, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Olari Elts, Wolfgang Sawallisch, Mariss Jansons, Maksim Šostakovitš, Leif Segerstam, Juha Kangas, Jac van Steen jpt. Aktiivse kammermuusikuna kuulub Randalu saksa nimekatest solistidest koosneva ansambli Villa Musica koosseisu, samuti on ta esinenud koos Trio Clarone ja Mandelring Quartettiga.

Laura Vaikma

Tagasi