Muusikauudised

Kitarrist Heiki Mätliku kontserdireis Jaapanis


Heiki Mätlik

Kitarrist ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud Heiki Mätlik viibib 28. novembrist 6. detsembrini Jaapanis kontserdireisil. Kokku annab Mätlik viis kontserti pealkirjaga „New European Guitar Music from the 20th Century“ („Euroopa uus kitarrimuusika 20. sajandist“). Esinemiste jaoks on Mätlik kokku pannud kava, mis koosneb selliste heliloojate teostest nagu Johann Sebastian Bach, Eugène Ysaÿe, Max Reger, Arthur Honegger, Arvo Pärt ja Heino Eller. Kontserdireisi esimesel ülesastumisel esitab Mätlik lisaks mainitud heliloojatele ka Raimond Valgre, Raimo Kangro, Frank Zappa, John Lennoni ja Paul McCartney loomingut kitarrile.

Kontserdid toimuvad 28. novembril kell 15 Yamanashis, 29. novembril kell 15 ja 21 Asagayas, 3. detsembril kell 18 Tokyos asuvas Toho Gakueni Draama- ja Muusikakolledžis ning 6. detsembril kell 14 Osakas.
4. detsembril toimub Toho Gakueni Draama- ja Muusikakolledžis Mätliku meistriklass ning lisaks ka loeng Kuuba helilooja ja kitarristi Leo Brouweri teose „Lihtsad etüüdid“ („Estudios sencillos“) stiilist ja interpretatsioonist.  

Heiki Mätlik on salvestanud 2008. aastal ilmunud DVD-le kõik Leo Brouweri kitarripedagoogika kuldrepertuaari kuuluvad kolm etüüdiseeriat: „Lihtsad etüüdid“ nr. 1–10 („Estudios sencillos“ no. 1–10), „Lihtsad etüüdid“ nr. 11–20 („Estudios sencillos“ no. 11–20) ja „Uued lihtsad etüüdid“ nr. 1–10 („Nuevos estudios sencillos“ no. 1–10). Brouweri etüüdid arvestavad suurepäraselt kitarri tehnilisi ja kõlalisi võimalusi, olles õpilasele teejuhiks ja kaaslaseks kaasaegse muusika maailmas.

Laura Vaikma

Tagasi