Muusikauudised

Etendub Kangro „Saabastega kass“

 

Detsembris tuleb Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis ettekandele Raimo Kangro 1980. aastal kirjutatud lastemuusikal „Saabastega kass“ op. 25 solistidele, koorile ja sümfooniaorkestrile. Muusikali libreto on kirjutanud Leelo Tungal Charles Perrault’ samanimelise muinasjutu ainetel, lavastaja Heino Seljamaa. Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri saatel astuvad üles Tarvo Krall, Jaan Pehk, Jaan Willem Sibul, Egon Nuter ja Anneliis Kits ning ETV tütarlastekoor Mikk Murdvee dirigeerimisel.

Etendused toimuvad 7. detsembril kell 10.30 ja 13 Estonia kontserdisaalis, 8. detsembril kell 12 Vanemuise kontserdimajas, 9. detsembril kell 11 ja 14 Pärnu kontserdimaja suures saalis ning 10. detsembril kell 11 Jõhvi kontserdimajas.

Muinasjutu peategelane Karepea Jaan, kellele ta kass mõtles välja uhke nime – markii de Carabas – oli aga üsna tavaline noormees, kelle saatus oleks olnud üpris kurb ja hall, kui ta poleks oma isalt päranduseks saanud lisaks saapapaarile ka isakass Intsu. Inimese saabastes Ints aitas Jaanil võita nii printsessi südame kui ka võitluse kõikvõimsa inimsööjaga.

Agnes Toomla

Tagasi