Muusikauudised

ETV tütarlastekoori jõulukontserdid


ETV tütarlastekoor ja dirigent Aarne Saluveer
Foto: Kaupo Kikkas

29. ja 30. detsembril kell 19 esineb ETV tütarlastekoor Hobuveskis. Kavas on regivärsilised rahvalaulud Anne Türnpu eestlaulmisel ning Veljo Tormise, Cyrillus Kreegi, Pärt Uusbergi, Gustav Holsti, Jaakko Mäntyjärvi ja Jan Magne Førde koorimuusika. Kontserdi kunstiline juht on Aarne Saluveer.

Eesti Televisiooni tütarlastekoor kasvas välja Lasteekraani laulustuudiost, mis sai Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri initsiatiivil alguse 1990. aastal. Koori repertuaari kuuluvad nii klassikaline ja kaasaegne muusika, vaimulik muusika kui ka pop- ja folkmuusika. ETV tütarlastekoor on saavutanud erinevaid auhinnalisi kohti tunnustatud koorikonkurssidel ning kontserdireisid on koori viinud nii Ameerika Ühendriikidesse kui ka pea kõikjale Euroopas.

Koori peadirigent Aarne Saluveer on õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogikat ja koorijuhtimist. Ta on olnud üldlaulupidudel mudilaskooride ja lastekooride üldjuht ning noorte laulupeo „Ilmapuu” (2007) kunstiline juht. Käesoleval ajal on Aarne Saluveer Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli direktor, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja Eesti Kooriühingu esimees. Ta on pälvinud mitmeid preemiaid (Aasta muusik 2007, Aasta dirigent 2007 jt).

Aveli Kadastik

Tagasi