Muusikauudised

Margo Kõlari “Tornikellade laulu” esiettekanne ja Euroopa kultuuripealinna aasta lõpetamine


Margo Kõlar
Euroopa Kultuuripealinna aasta lõpupäevaks on Margo Kõlaril valminud kirikukellade kontsert “Tornikellade laul”, mille ettekannet oodatakse kuulama Tallinna Vabaduse väljakule 22. detsembril kell 20.11. Ainulaadse teose esitamisest võtavad osa kümne Tallinna kiriku kellad, mida helistavad 30 muusikut, nende hulgas professionaalsed löökpillimängijad, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Tallinna muusikakoolide löökpilliõpilased ning kirikute kellamehed.

Teosest inspireeritud videoprojektsiooni Tallinna Jaani kiriku fassaadile on loonud Taavi Varm. Teos on inspireeritud kirikukellade ajaloolisest pärandist ja kirikupühade aastasest tsüklist. Parima kõlakogemuse saab lisaks Vabaduse väljakule ka Tornide väljakul, Patkuli vaateplatvormil ja Raekoja platsil ning Laial, Harju ja Vene tänavatel.

Veel enne Kõlari teost on võimalik osa saada kontserdist “O’ Adonai” – kell 19 esinevad Jaani kirikus Tõnis Mägi, vokaalansambel Vox Clamantis, Robert Jürjendal (kitarrid) ja Vanalinna Muusikamaja tütarlaste koor.

Kultuuripealinn Tallinn 2011 lõpetamisüritustele on pühendatud teinegi uudisteos – kell 21 tuleb Lennusadamas esiettekandele Ardo Ran Varrese teos „Das Ende Beginnt“ klaverile, tšellole, fagotile, löökpillidele ja fonogrammile ning teose esitavad Anto Õnnis, Kristjan Kungla, Siim Selis ja Aare Tammesalu. Teosele eelneb assortii eesti muusikast.

Euroopa kultuuripealinna aasta lõpetamise kontsert “Hetkes olemise ilu” algab pärast “Tornikellade laulu” kell 20.30. Vabaduse väljakul esineb jõulumuusikaga Eesti Rahvusringhäälingu segakoor Hirvo Surva juhatusel (kavas ka Urmas Sisaski, Tõnis Kõrvitsa ja Olav Ehala jõululaulud), kultuuripealinna aasta võtavad pidulikult kokku Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja sihtasutuse Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli. Kontserti ilmestab tervet väljakut mattev küünlameri. Korraldajad paluvad kõigil, kel võimalik, kaasa võtta oma küünlad, et ühisele kultuurimerele sära ja jõudu anda. Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 lõputseremoonia kulmineerub tuleskulptuuri „2011“ tulemänguga Harjumäel.

Rohkem infot: http://www.tallinn2011.ee/est

Tagasi