Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid detsembris 2011

Koostöös Eesti Kontserdiga jätkub 7. ja 13. detsembril Interpreetide Liidu sari „Eliitkontserdid“, kus sel korral astub Tartus ja Tallinnas publiku ette pianist Mihkel Mattisen. 8. detsembril annavad Mustpeade majas ühise kontserdi viiuldaja Kristina Kriit ning elektronmuusik ja helilooja Malle Maltis.
Juba 18 aastat eesti muusikamaastikul tegutsenud Mihkel Mattisen on tuntud nii laulukirjutaja, popmuusiku, produtsendi kui ka klassikalise pianistina. 7. detsembril Tartu Ülikooli aulas ja 13. detsembril Estonia kontserdisaalis toimuvatel kontsertidel esitab Mattisen kolm klaverisonaati: kõlavad Aleksandr Skrjabini Sonaat nr. 2 gis-moll, Sergei Prokofjevi Sonaat nr. 6 A-duur ja Frédéric Chopini Sonaat nr. 2 b-moll.

8. detsembril Mustpeade majas toimuval kontserdil esitab Kristina Kriit kolm teost sooloviiulile: Eugène Ysaÿe’ Sonaat nr. 1 (I osa), Luciano Berio „Sequenza VIII“ ja Louis Andriesseni „Xenia“. Steve Reichi teose „Violin Phase“ kõrval kõlavad duo Kriit – Maltis esituses ka Maltise enda teosed „Valguse ja õhu käes“ (2006) ning „Chameleon chant“ (2010), mille eest pälvis helilooja peaauhinna III Euroopa elektronmuusika teoste konkursil Austrias. Sama kavaga esinesid Kristina Kriit ja Malle Maltis 15. novembril Saue muusikakoolis.

Kristina Kriit ja Malle Maltis

Tagasi