Muusikauudised

Jüri Gerretz 70

Homme, 7. detsembril kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis teeneka viiuldaja ja pedagoogi Jüri Gerretzi 70. sünnipäevale pühendatud galakontsert. Üles astub keelpillimängijate tipp Eestist ja Soomest: Marko Ylönen, Timo Holopainen, Kreetta Hannula, Arvo Leibur, Maano Männi, Andrus Haav, Harry Traksmann, Robert Traksmann, Terje Raidmets, Kristel Eeroja-Põldoja jpt. Soliste saadab Tallinna Kammerorkester ning dirigendipulti astub Soome Raadio Sümfooniaorkestri peadirigent Sakari Oramo. Tund enne kontserdi algust leiab aset Gerretzi esimese CD presentatsioon.

Maestro Gerretzi puhul on tegemist Eesti tippviiuldaja (1970.–1980. aastatel), ansamblimängija ja tähelepanuväärse pedagoogiga. Aastatel 1973–1997 töötas Gerretz Eesti Muusikaakadeemia õppejõuna ning alates 1990. aastast paralleelselt ka Kuopio konservatooriumi professorina.

Juubelikontserdil, mille kava koostamisel jagas oma soovitusi maestro ise, astub eesti viiulikunstnike kõrval üles ka soome tipptšellist Marko Ylönen jt. Lisaks taasühineb piduliku sündmuse puhul aastatel 1988–1993 tegutsenud kammerorkester, mille loojaks ja juhiks oli Gerretz. Sellest orkestrist, kus mängisid Leho Ugandi, Andrus Haav, Terje Raidmets, Maano Männi jt, kasvas toona välja Tallinna Kammerorkester. Galakontserdi lõpus astub üles suur sünnipäevaorkester Sakari Oramo juhatusel.

Lisaks toimub homme ka Gerretzi esimese CD „Amabile“ esitlus. Plaat, millel kõlavad Sergei Prokofjevi, Franz Schuberti ja Uno Naissoo teosed, on maestro õpilaste kingitus oma õpetajale.

 

Tagasi