Muusikauudised

Kontserdisarja “ReVisioon IV” avakontsert “Nurgad”

“ReVisioon” on ansambli Resonabilis poolt algatatud sari, mis ühendab endas visuaalset kunsti ja muusikat. “ReVisioon IV” puhul on muusika visuaalseks partneriks fotograafia. Sarja on kaasatud neli fotokunstnikku – Tarvo Hanno Varres, Gabriela Liivamägi, Marge Monko ja Krista Mölder. Fotograafia eksponeeritakse erineval moel – väljapanekuna seintele, käest-kätte liikuvate piltidena, projitseerituna seintele, ekraanile, lakke. Publikul on võimalus liikuda, vahetada kohti, kuulata ja vaadata seda ja sealt, kus antud hetkel tundub kõige sobivam.

Eesmärk on eemalduda rangest esinejad-publik või väljapanek-näitusekülastajad olukorrast, põimida ühtseks tervikuks kokku kunstiliselt väärtuslikud teosed ning pakkuda inimestele eripärane, tugev ning sügavalt personaalne kunstielamus.

ReVisioon IV toimub erilises kohas – nn. Okasroosikese lossis, Tallinnas Uus tn. 19, Palmisaalis (II korrus). Esimese kontserdi kavas on:

Tarvo Hanno Varres fotoseeria „Nurgad“
Eugene Birman “defixio2” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole
Salvatore Sciarrino “L'orologio di Bergson” sooloflöödile
Helena Tulve “Silmaja” soolokandlele
Antti Auvinen “Allusion fragments" häälele, flöödile, kandlele ja tšellole
Ülo Krigul “Meine ernste Wandlungen” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole

Ansamblisse Resonabilis kuuluvad Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello). Sarja “ReVisioon IV” avakontsert “Nurgad” toimub laupäeval, 3. detsembril kell 16 Tallinnas Uus tn 19 II korruse saalis.

Tagasi