Muusikauudised

Tõnu Kõrvitsa autorikontsert Nõmme Lunastaja kirikus

27. novembril kell 17 toimub Nõmme Lunastaja kirikus Tõnu Kõrvitsa autorikontsert, mis on novembris Nõmmel resideeriva helilooja kuu peasündmuseks. Kontserdil esinevad Iris Oja (metsosopran), Virgo Veldi (saksofon), Ingely Laiv (oboe), Robert Traksmann (viiul), Laur Eensalu (vioola), Vambola Krigul (löökpillid), Kristjan Mäeots (löökpillid), Ulla Krigul (orel) ja tütarlastekoor Ellerhein Ingrid Kõrvitsa juhatusel. Esiettekandele tuleb “Nõmme haikud” tütarlastekoorile (2011, pühendatud Nõmmele). Kooriga esitatakse ka esimene osa meil ja mujal populaarsust kogunud tsüklist “Kreegi vihik”, tütarlastekoori ja kellamängu seades. Ülejäänud programm sisaldab viimase kümnendi jooksul loodud kammermuusikat:

“Laulan üle merede” altsaksofonile (2006)
“Thule koraalid” sopransaksofonile ja orelile (2008)
“Rändaja laul” vioolale (2009)
“An Tionnsgann” (“Pühendus”) häälele ja orelile (2010)
“Allikas” vibrafonile ja altsaksofonile (2000)
“Unistajad” oboele ja viiulile (2007)

Kontsert kuulub Eesti Heliloojate Liidu ja Kultuuripealinn Tallinn 2011 korraldatavasse sarja “Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale” ja on ühtlasi sarja viimaseks ürituseks. Alates jaanuarikuust on Tallinna linnaosades resideerinud Mirjam Tally (Pirita), Tatjana Kozlova (Põhja-Tallinn), Märt-Matis Lill (Mustamäe), Piret Rips-Laul (Kristiine), Tauno Aints (Haabersti), Erkki-Sven Tüür (Tallinna kesklinn) ja Urmas Sisask (Lasnamäe). Veel enne viimast kontserti toimub sarja raames reedel, 25. novembril kell 20 Nõmme Kultuurikeskuses nostalgiapidu “Eighties Coming Back”, kus Tõnu Kõrvits mängib muusikat, millega koos ta 1980ndatel üles kasvas. Resideerimisega kaasnes ka helilooja kohtumine loominguõpilastega Nõmme Muuseumis novembri alguses.

Tõnu Kõrvits (s. 1969) on üks eesti produktiivsemaid heliloojaid, kelle teosed valmivad sageli välisinterpreetide tellimusel. Ta on eesti muusika poeet, kes paneb uutmoodi ja värskelt kõlama eesti rahvaviisi ning kasutab oma muusikas ka teisi arhailisi ja eksootilisi meloodiastiile. Olles meisterlik orkestrikäsitleja, on ta viimastel aastatel kirjutanud ka rohkesti kooriteoseid. Omanäolise loomingu eest on Tõnu Kõrvits pälvinud mitmeid preemiaid, viimati autasustati teda Eesti Muusikanõukogu aastapreemiaga panuse eest Eesti orkestrimuusikasse 2007. aastal.

Kuula Tõnu Kõrvitsat oma autorikontserdist rääkimas Klassikaraadios.

Tagasi