Muusikauudised

Kultuuripealinnade viiuldajad esinesid ühiskontserdil

20. ja 21. oktoobril leidis Turu Kontserdimajas aset 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnade – Tallinna ja Turu ühiskontsert. Kontsert tuvustas suures osas eesti muusikat – kavas oli Arvo Pärdi „Tabula Rasa“ (1977) kahele viiulile, prepareeritud klaverile ja keelpilliorkestrile, Lepo Sumera „Symphōnē“ (1998) keel- ja löökpillidele ning W. A. Mozarti Sümfoonia nr. 40. Turu Filharmooniaorkestrit juhatas orkestri peakülalisdirigent Juha Kangas, viiulisolistidena astusid üles Harry Traksmann ja Turu Filharmoonia viiulirühma kontsertmeister Juha-Pekka Vikman.
Juha Kangase eestvedamisel alustati eesti muusika tutvustamist Turu Kontserdimajas juba veebruaris, mil ettekandele tuli Erkki-Sven Tüüri „Lighthouse“ (1997) keelpilliorkestrile.


    Fotol: Harry Traksmann ja Juha-Pekka Vikman, pildistas Seilo Ristimäki

Viiuldaja Harry Traksmann alustas viiuliõpingud Tallinna Muusikakeskkoolis ja jätkas alates 1992. aastast Eesti Muusikaakadeemias. 1996 pälvis Harry Traksmann diplomi Tallinnas toimunud Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil. Harry Traksmann on mitmekülgne muusik, kes on ansamblisti ja solistina keskendunud eriti eesti uuemale kammermuusikale. Alates 1997. aastast on Traksmann tegutsenud Tallinna Kammerorkestri kontsertmeistrina. Samal aastal rajas ta ka ansambli Uus Tallinna Trio, kuhu kuuluvad veel tšellist Kaido Kelder ja pianist Marrit Gerretz-Traksmann, ja kes on tutvustanud Eesti nüüdiskammermuusikat kontsertidel Euroopas ja Ameerika Ühendriikides.

Turu Filharmooniaorkestri
kontsertmeister Juha-Pekka Vikman õppis viiulit Turu Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias professor Tuomas Haapase juhendamisel. Vikman esineb sageli kammermuusiku ja orkestrisolistina nii Soomes kui ka välismaal, ta on tegutsenud kontsertmeistrina ka Savonlinna ooperifestivali orkestris, Tapiola Sinfoniettas ja Soome kammerorkestris. Aktiivse ja laiahaardelise muusikuna tuntud Vikman on ka Turku Ensemble asutajaliige ning keelpillikvarteti Aboa esiviiuldaja.

Lisainfo: Turu Filharmooniaorkester

Tagasi