Muusikauudised

Kontsert "Kuule mu palve häält" Pärt Uusbergi muusikaga

Nädalavahetusel saab Tallinnas ja Raplas kuulda kontserte Pärt Uusbergi muusikaga, kus esinevad kammerkoor Head Ööd, Vend, segakoor Huik, meeskoor Jõud ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli keelpilliorkester Pärt Uusbergi ja Kaspar Männi dirigeerimisel. Kontserdil, mis kujutab tervikuna hingedeaja mõtisklust, tuleb ettekandele muusika, mis valminud viimase pooleteise aasta jooksul, enamus teostest esiettekannetena.

Kontserdid toimuvad 12. novembril kell 12 Tallinna Niguliste kirikus ja 13. novembril kell 18 Rapla kirikus. Kuula Pärt Uusbergi rääkimas oma kontserdist Klassikaraadios.

Noor eesti helilooja ja dirigent Pärt Uusberg (s. 1986) õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni Tõnu Kõrvitsa juures. Tema teoseid on saatnud edu nii kodu- kui ka välismaal: koorilaul “Ilus ta ei ole” (tekst Juhan Liiv) võitis Tallinna Keskraamatukogu korraldatud isamaaliste laulude võistluse 2009. aastal, 2010 võitis Taaveti psalm nr. 121 Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita kloostri korraldatud kompositsioonikonkursi “Taaveti laul”, klaveriteos “Paradiis” valiti Rahvusvahelise Kaasaegse Muusika Ühingu festivali programmi konkursi „Momentary Pleasures“ raames 2010. aastal Sydneys.

Tagasi