Muusikauudised

Ants Üleoja ja Alo Ritsingu juubelikontserdid

75. sünnipäeva tähistavate koorijuhtide, legendaarsete laulupeodirigentide käe all laulavad Eesti Rahvusmeeskoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Inseneride Meeskoor. Kontserdil tuleb esiettekandele Kristo Matsoni “Sa hingad…” Andrus Kiviräha tekstile.

Koorijuht ja pedagoog Ants Üleoja on lõpetanud Tartu Muusikakooli (1956) ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi Tuudur Vettiku klassis (1961). 1972. aastast on Üleoja õpetanud koorijuhtimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on juhatanud Eesti Raadio Segakoori, Eesti Rahvusmeeskoori, Tallinna Kammerkoori, Vabariiklikku Koorijuhtide Segakoori, TPI meeskoori jt. Ta on Inseneride Meeskoori asutaja ning aastast 1972 üks laulupidud üldjuhte, seal hulgas 1990. aasta üldlaulupeo kunstiline juht ning aastatel 1971–1984 üliõpilaslaulupeo “Gaudeamus” üks üldjuhte.

Koorijuht, helilooja ja pedagoog Alo Ritsing on lõpetanud Tartu Muusikakooli koorijuhtimise erialal Richard Ritsingu juures (1963) ja lauluerialal Alma Kurtna klassis (1966), Tartu Riikliku Ülikooli bibliograafia erialal (1960) ning Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise erialal Gustav Ernesaksa klassis (1969). Alo Ritsingu loomingusse kuulub umbes 400 koorilaulu, neist mitmed on võitnud auhindu loomingukonkurssidel. Ritsing on olnud aastast 1963 Tartu Akadeemilise Meeskoori dirigent, juhatanud ka segakoori Vanemuine, meeskoori Forestalia ja Eesti Meestelauluseltsi Tartu Meeskoori. Ta on alates 1971. aastast dirigeerinud üliõpilaslaulupidudel, sealjuures oli XII ja XV “Gaudeamuse” kunstiline juht ja peadirigent. Juhatanud aastast 1985 üldlaulupidudel, olles XXIV üldlaulupeo ja 2009. aasta Tartu juubelilaulupeo kunstiline juht.

Kontserdid toimuvad 30. oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas, 1. novembril kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas, 2. novembril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja 3. novembril kell 19 Jõhvi kontserdimajas.

Tagasi