Muusikauudised

Urmas Sisaski autorikontsert

22. oktoobril kell 18 toimub Kultuurikeskuses Lindakivi helilooja Urmas Sisaski autorikontsert. Kontsert kuulub Eesti Heliloojate Liidu ja linnaosavalitsuste koostöös sündinud sarja “Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale” ning Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi. Urmas Sisaski koori- ja popmuusikat esitavad Lea Liitmaa (laul), Maria Šugailo (sopran), Igor Jermakov (bajaan), Ansambel Karavan ja Euroopa Kultuuripealinna Segakoor Veronika Portsmuthi dirigeerimisel. Esiettekandele tuleb Villu Kanguri tekstile loodud “Koolide regilaul ja hümn”, op. 137. Sissepääs tasuta.

Astronoomiast, eesti regilaulust ja šamanismist kütkestatud helilooja on kirjutanud väga eriilmelist muusikat erinevates žanrites – vaimulikust muusikast rahvapäraste laulude ja isegi räpini. Tema loomingunimekiri sisaldab kooriteoseid, klaverimuusikat, kammermuusikat ja orkestriteoseid. Maailmas on Sisask populaarsust kogunud eeskätt oma lihtsa harmoonia ja kaunite meloodiatega vaimuliku koorimuusikaga.

Urmas Sisask (1960) on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi René Eespere kompositsiooniklassis 1985. aastal. 1994. aastast tegutseb Sisask Jäneda mõisahoone nn muusikatähetornis ja enda loodud planetaariumis, kus korraldab astronoomilisi vaatlusi ja loeng-kontserte ning kus valmib ka enamus tema heliloomingust – paljude tema teoste aluseks on planeetide liikumiste matemaatilised kirjeldused. Oma loomingu eest pälvis ta hiljaaegu Eesti Raadio Aasta Muusiku tiitli (2010) ja Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2010).

Sisaski resideerumine Lasnamäel sisaldas ka loeng-kontserti “Universumi muusikast” Lasnamäe muusikakooli saalis 13. oktoobril, kus võis heliloojat kuulda mängimas oma klaveripalu ning kõnelemas tema loomingut oluliselt mõjutanud täheteadusest. 21. oktoobril toimub samas paigas õpilaskontsert Urmas Sisaski loomingust.

Programmi “Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale” viimane helilooja on Tõnu Kõrvits, kelle autorikontsert, kohtumine loominguõpilastega ja nostalgiapidu leiavad aset novembris Nõmmel.

Tagasi