Muusikauudised

Eesti kultuurifestival "Estonie tonique" Pariisis

Täna algab Pariisis kaks kuud kestev Eesti kultuurifestival "Estonie tonique“. Tegemist on seni kõige ulatuslikuma kultuurikoostööprojektiga Eesti ja Prantsusmaa vahel.

Festivali „Estonie tonique“ programmis osaleb enam kui 200 Eesti esinejat. Kokku toimub rohkem kui poolsada kultuurisündmust, enim on esindatud muusika. Peale Eesti Rahvusmeeskoori esinevad Eesti muusikutest Pariisis veel Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Vox Clamantis, aga ka Malcolm Lincoln, Villu Veski koos Sofia Rubinaga, Mari Kalkun, Svjata Vatra, Phlox ja teised. Oma kava on festivali ajaks eesti muusikaga täiendanud ka Paavo Järvi kunstilisel juhtimisel tegutsev Orchestre de Paris. Eesti teatrit esindavad NO99 ja Theatrum. Peale selle toimub festivali raames Eesti filmi 100. sünnipäevale pühendatud retrospektiiv, tehakse kummardus Eesti nukufilmile ning esitletakse äsja prantsuse keeles ilmunud eesti kirjanduse kogumikke ja Kristiina Ehini luulekogu. Näitustega on festivalil esindatud eesti kaasaegne kunst ja arhitektuur, toimub ka eesti vaimsele kultuuripärandile pühendatud õhtu, kus tutvustatakse seto ja kihnu kultuuri.
Festivali korraldavad Eesti ja Prantsuse Kultuuri- ja Välisministeeriumid, programmi aitavad ellu viia Pariisis asuv Prantsuse Instituut (Institut français) ja Eesti suursaatkond Pariisis. Festival toimub lisaks Pariisile selle eeslinnades ja Amiens’is.


Festivali muusikasündmused:

Festivali avamispäeva, 7. oktoobri õhtul toimub Eesti Rahvusmeeskoori kontsert Pariisi Saint-Eustache’i kirikus. Kavas on Arvo Pärdi ja Veljo Tormise looming, dirigeerib Mikk Üleoja.

12. ja 13. oktoobril toimuvad Pariisi Orkestri kontserdid Paavo Järvi dirigeerimisel.
Paavo Järvi kui Pariisi Orkestri peadirigent juhatab kahel õhtul Tubina sümfooniaid orkestri kodusaalis Salle Pleyelis. Kontserdikavas on veel Pjotr Tšaikovski Viiulikontsert D-duur, solist Leonid Kavakos.

14. oktoobril kõlab Pariisis Eesti kammermuusika. Kavas on Arvo Pärdi, Eduard Tubina, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa, Heino Elleri, Jaan Räätsa ja Ester Mägi teosed, esinevad Klarika Kuusk (klaver), Kirsti Kuusk (viiul) ja Mark Drobinsky (cello). Kontsert toimub koostöös Armeemuuseumiga ja kontserdipaigaks on Grand Salon des Invalides.

20. ja 22. oktoobril toimub Shakespeare´i sonettidest inspireeritud kontserdiõhtu muusikaliste improvisatsioonidega, esitab Pariisis elav eesti laulja Lembe Lokk koos Bretagne´i muusikutega.

22. oktoobril esineb Les trois Baudets’is festivali MaMA 2011 raames Mari Kalkun & Group.

2. novembril tuleb Oratoire du Louvre’is Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses ettekandele Arvo Pärdile pühendatud programm, koori juhatab Paul Hillier, orelil kaastegev Christopher Bowers-Broadbent.

3. novembril astuvad projektiga "Prosthetic Brain" üles videokunstnik Tencu ja muusik Taavi Kerikmäe, kontserdipaigaks on Le Cube, Issy-les-Moulineaux.

Ensemble Orchestral de Paris ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert Olari Eltsi dirigeerimisel toimub 4. novembril kunstikeskuses „104“. Ettekandele tulevad Arvo Pärdi teosed, sh „Adam’s Lament“ Prantsusmaa esiettekanne. Lisaks Pärdi teostele on kavas prantsuse helilooja Thierry Escaichi looming.

12. novembril kõlab Serbia kultuurikeskus eesti jazz – esinevad Villu Veski JazzGroup & Sofia Rubina, kes ühtlasi osalevad väliskultuurikeskuste korraldataval muusikafestival "Jazzycolors".

Festivali programm ja lisainfo: Eesti kultuurifestival Pariisis ja Pariisi regioonis, oktoober-november 2011
Festivali ametlik kodulehekülg www.estonie-tonique.com

Tagasi