Muusikauudised

Mihkel Keremi “Divertimento” esiettekanne Mikk Murdvee juhatusel


 Mihkel Kerem
 Foto: Pal Solbakk
29. septembril tuleb Soomes Joensuus esiettekandele viiuldaja ja helilooja Mihkel Keremi “Divertimento”. Uue teose esitavad Joensuu Linnaorkester ja dirigent Mikk Murdvee. Lisaks on kontserdil Carelia Saalis kavas Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr. 4 ja Kimmo Hakola Kitarrikontsert, soleerib Timo Korhonen.

Orkestriteos valmis 2007. aasta alguses hoolimata kahetsusväärsest seigast seoses lennufirma poolt põhjustatud partituuri ajutise kadumisega. Teos ise on näide sellest, et nüüdismuusika võib vahetevahel olla mitte väga keeruline kuulata ning ka mängijatele füüsilist mängunaudingut pakkuda. Päris orkestrikontsert see ei ole, kuid soolovõimalusi on kõikidel instrumentidel. Teos pakub kõigile lihtsaid, kuid tugevaid emetsioone.

Mihkel Kerem on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 2003. aastal, kus õppis viiulit Mirjam Keremi ja kompositsiooni professor Jaan Räätsa juhendamisel. Aastatel 2002–2004 täiendas ta end Levon Chilingiriani ja William Mivali käe all Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis, kus Kerem sai 2006. aastal magistrikraadi. Alates 2002. aasta sügisest elab Mihkel Kerem Londonis. Keremi loomingunimekirja kuulub kolm sümfooniat, instrumentaalkontserte, üheksa keelpillikvartetti, kolm sonaati viiulile ja klaverile, 6 sonatiini sooloviiulile, 16 prelüüdi klaverile jpm. Kõige arvukamalt on ta komponeerinud kammermuusikat, milles kesksel kohal on viiul.

 

Tagasi