Muusikauudised

IV IMC Ülemaailmne Muusikafoorum Tallinnas

26. septembrist 1. oktoobrini 2011 toimub Tallinnas IV IMC Ülemaailmne Muusikafoorum “Muusika ja sotsiaalsed muutused”. Muusikafoorumi üks olulisemaid eesmärke on aidata kaasa muusika vabale õitsengule maailmas. Foorumil saavad kokku külalised Aasiast, Aafrikast, Okeaaniast, Euroopast, Araabia riikidest ning Ameerikast. Konverents käsitleb 21. sajandi muusika ja ühiskonna teemasid, töösessioonid toimuvad erinevas vormis: avatud paneeldiskussioonid, workshopid, projektide presentatsioonid, ümarlaua-arutelud jpm. Foorum toimub inglise keeles.

IV ülemaailmne muusikafoorum keskendub viiele muusikamaailmas olulisele põhiteemale:
• Muusika kui vahend sotsiaalseks muutuseks
• Noored ja muusika
• Uued väljakutsed ja võimalused muusikahariduses
• Muusika levitamine ja eksport
• Muusika ning arendustegevused

Foorumi teemad päevade kaupa:
Teisipäev, 27.09 – Muusika kui vahend sotsiaalseks muutuseks
Kolmapäev, 28.09 – Muusika ning arendustegevused
Neljapäev, 29.09 – Uus tehnoloogia ja uued väljakutsed muusikahariduses

Peaesinejad:
Youssou N´Dour, Senegali laulja, löökpillimängija ja ühiskonnategelane, käsitleb oma ettekandes 27. septembril kultuuri ja muusikat kui vahendit, mis aitab luua tolerantsi, üksteisemõistmist ja kultuuridevahelist dialoogi.
Joe Lamond, NAMMi president ja tegevdirektor räägib 29. septembril kuidas muusikatööstus aitab võimaldada igas vanuses inimeste juurdepääsu muusikaga tegelemiseks ning NAMMi tegevusest muusikahariduse propageerimisel.

Muusikafoorumi programmis on ka mitmeid kontserte: esmaspäeval, 26. septembril kell 19 toimub Jaani kirikus Vox Clamantise kontsert, kolmapäeval, 28. septembril kell 20 esineb Niguliste kirikus Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Foorumi raames toimub Tallinnas ka Euroopa Muusikanõukogu iga-aastane kohtumine ning Rahvusvahelise Muusikanõukogu 34. Peaassamblee.
IV IMC Ülemaailmse Muusikafoorumi korraldajad on International Music Council, European Music Council, Eesti Muusikanõukogu ning konverents viiakse läbi koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Vaata foorumi ajakava
Peaesinejad

Tagasi