Muusikauudised

Kammerkoori Collegium Musicale suur edu Arezzos

Kammerkoor Collegium Musicale saavutas laupäeval Itaalias lõppenud rahvusvahelisel kõrgetasemelisel koorifestivalil “Polifonico 2011” Grand Prix voorus teise koha, jäädes tasavägises võistluses alla Jaapani koorile Vox Gaudiosa, mille dirigent on Ko Matsushita. Ühtlasi saavutas kammerkoor Collegium Musicale kahes kategoorias esikoha ja eripreemia kaasaegse muusika vooru eest. Festivali Grand Prix vooru pääses edasi ainult kolm koori: kammerkoor Collegium Musicale Eestist, kammerkoor Vox Gaudiosa Jaapanist ja Salt lake City Vocal Artists USA-st.


„Meile oli tõeliselt suur au laulda Grand Prix voorus koos nii suurepäraste kooridega. Loomulikult oleme rõõmsad ja uhked oma saavutuse üle. Saime ühtlasi nii palju positiivset tagasisidet ja kontakte edaspidiseks, mis on samuti suur väärtus,“ ütles koori dirigent Endrik Üksvärav. „Tegemist oli tõelise laulumaratoniga – näiteks reedel oli meil kolm kategooriat sisuliselt järjest. Lauljad olid uskumatult tublid. Ei oskagi neid kuidagi ära tänada või öelda, mida tegelikult tunnen,“ lisas Üksvärav.

Kokku valiti tänavu Arezzosse võistlema 12 koori. Kammerkoor Collegium Musicale osales neljas kategoorias. Festivali seitsmeliikmelise žürii esimees oli dirigent Peter Broadbent (USA). Arezzo festival oli kammerkoor Collegium Musicale jaoks tänavu kolmas konkurss – aprillis osales koor Tallinna rahvusvahelisel koorifestivalil, kus saavutati III koht kammerkooride kategoorias. Juulis saatis koori edu Itaalias Gorizias toimunud koorifestivalil, kus toodi koju nii Grand Prix vooru võit, kui viis kategooriavõitu.

Tagasi