Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid septembris

Uuel hooaja toob Interpreetide Liit kuulajateni palju põnevaid kontserte nii Tallinnas kui ka mujal Eestis. Suurimaks muutuseks võib pidada, et traditsioonilise Kadrioru lossi asemel hakkavad pealinna kontserdid edaspidi toimuma peamiselt Mustpeade majas. Kuid mitte ainult, publikul on võimalik eesti tippinterpreete minna kuulama ka Vanalinna Muusikamajja, Estonia kontserdisaali ja Niguliste kirikusse.

Septembrikuu esimesed kontserdid toimuvad 8. septembril Türi kultuurimajas ja 10. septembril Kadrioru lossis, kus klavessiinimängija Marju Riisikampi esituses on võimalik kuulata Louis Couperin’i, Alessandro Poglietti, Johann Jacob Frobergeri ja Jacques Duphly’ teoseid.

Koostöös Eesti Kontserdiga toovad pianistid Kadri-Ann Sumera ja Hanna Heinmaa publikuni John Cage’i, Georg Crumbi, Frank Martini ja Leonard Bersteini teostest koosneva kava „Tantsud ettevalmistatud klaveritel“. Kontserdid toimuvad 16. septembril Vanemuise kontserdimajas ja 20. septembril Estonia kontserdisaalis.

Flöödikvartett koosseisus Heili Rosin (flööt), Harry Traksmann (viiul), Rain Vilu (vioola) ja Kaido Kelder (tšello) esinevad Mozarti muusikaga 26. septembril Vanalinna Muusikamajas ja 3. oktoobril Põltsamaa muusikakoolis.

Tagasi