Muusikauudised

Eesti muusika ja muusikud Läänemere festivalil Rootsis

 
Tõnu Kaljuste
Foto: Peeter Langovits

27. augustil annavad Rootsis Läänemere festivali avakontserdi Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Raadio Koor, Eesti Rahvusmeeskoor ja Leedu tütarlastekoor Liepaites Tõnu Kaljuste juhatusel. Stockholmi Berwaldhallenis tuleb ettekandele Arvo Pärdi “In principio” (2003) segakoorile ja sümfooniaorkestrile ja Veljo Tormise “Kolm mul oli kaunist sõna”. Lisaks on kavas ka Pēteris Vasksi, Ludwig van Beethoveni ja Mikalojus Konstantinas Čiurlionise muusika.

28. augustil juhatab Kaljuste ka Pärdi Sümfooniat nr. 3 (1971), mida esitab Rootsi Rahvuslik Noorteorkester. Dirigent Kristjan Järvi annab kontserdi noorteorkestriga Baltic Youth Philharmonic 2. septembril, programmis ka Eduard Tubina “Setu tants” tsüklist “Süit eesti tantsudest”. Kontsertidest teeb otseülekande Rootsi raadio P2.

Läänemeremaade klassikalise muusika festival on muusikale ja looduskeskkonnale keskenduv üritus, mille korraldajaks on Rootsi Raadio. Kontserdid toimuvad raadio orkestri ja koori kodus, kuulsas Berwaldhalleni kontserdimajas. Tänavune festival on osa Rootsis välja kuulutatud Baltikumi aasta ametlikust programmist. Üheksas Lääenemere festival kestab 27. augustist – 4. septembrini. Üles astuvad Peterburi Maria teatri solistid, koor ja orkester Valeri Gergievi juhatusel, Rootsi Raadio Sümfooniaorkester ja Rootsi Raadio Koor (dirigendid Daniel Hardingi, Peter Dijkstra ja Esa-Pekka Salonen), I, Culture Orchestra ning mitmeid vokaal- ja instrumentaalsolistid.

Tagasi