Muusikauudised

Mirjam Tally autorikontsert

 


Mirjam Tally

Foto: Jüri Tõnisberg

12. jaanuaril kell 19 toimub Pirita kloostris Mirjam Tally autorikontsert. Esiettekandena kõlavad “Kollane” häälele, flöödile ja altflöödile, kandlele ja tšellole (tekst Indrek Hirv) ning versioon 2009. aasta klaveripalast “Steps” pealkirjaga "3 steps" flöödile, kandlele, akrodionile ja tšellole. Lisaks tuleb esitamisele “Struktuurid” soolokandlele (1996), “Teel olla on veel” (2007, tekst Doris Kareva) sopranile, akordionile ja tšellole ja “Vool” (2004/2006) flöödile, kandlele ja tšellole. Tally loomingut esitavad ansambel Resonabilis (Iris Oja - vokaal, Tarmo Johannes - flööt, Kristi Mühling - kannel, Aare Tammesalu - tšello) ja akordionist Sirje Mõttus, luulet loeb Indrek Hirv. Kontsert on tasuta.

Mirjam Tally autorikontsert kuulub sarja “Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale”, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi. Sarja järgmised resideeruvad heliloojad on Tatjana Kozlova Põhja-Tallinnas (veebruar), Märt-Matis Lill Mustamäel (märts), Piret Rips-Laul Kristiines (aprill), Tauno Aints Haaberstis (mai), Erkki-Sven Tüür Kesklinnas (september), Urmas Sisask Lasnamäel (oktoober) ja Tõnu Kõrvits Nõmmel (november).

Mirjam Tally (1976) on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia Lepo Sumera õpilasena ning omandanud samas ka magistrikraadi. Tema varasem looming sisaldab põhiliselt kammerteoseid ja elektroonilist muusikat. Tally oli üks esimesi, kes hakkas eesti rahvapilli kannelt kasutama kunstmuusikas – omapära, mis laienes ka teistele eksootilistele instrumentidele. Viimastel aastatel on Tally loomingus aga suurenenud orkestriteoste osakaal. “Turbulence” (2006) on pälvinud mitmeid rahvusvahelisi tunnustusi. Kunagine Pirita elanik elab alates 2006. aastast Gotlandil ning kuulub ka Rootsi Heliloojate Liitu.


Mariliis Valkonen

Tagasi