Muusikauudised

Jubilate Aavo Ots – 60

 


Aavo Ots

12. veebruaril tähistab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisarja Jubilate raames dirigent, trompetist ja pedagoog Aavo Otsa 60. aasta juubelit. Kammersaalis kell 18 algaval kontserdil astuvad üles dirigent Jaan Ots, Eesti Noorte Wind Ensemble, Eesti Noorte Brass, Reval Brass, solistid Ingmar Nõmmann, Laur Keller ja Neeme Ots trompetil ning Ivi Ots viiulil (klaveril Jaan Ots ja Kaisa Laasik). Erikülalisena esineb Hispaania Rahvusorkestri soolotrompetist Manuel Blanco Gómez-Limón. Kontserdil esitletakse ka Aavo Otsa raamatut „Õppides ja õpetades“.

Aavo Otsa panus trompeti- ja üldse puhkpillimuusika populariseerimisse ja arendamisse Eestis on hindamatu. Tema üle 30 aasta kestnud pedagoogitöö tulemusena nii Tallinna Muusikakeskkoolis kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on üles kasvanud suur hulk väga häid trompetiste, ta juhatab mitmeid puhkpilliorkestreid ning on aktiivne arvukate puhkpillipäevade ja –kursuste korraldaja.

Aavo Ots on õppinud Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis trompetit ja koorijuhtimist, 1976. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi trompeti erialal Tõnu Tarumi klassis ning koorijuhina Gustav Ernesaksa ja Olev Oja juhendamisel. Ta on täiendanud end trompetistina Leningradi konservatooriumi assistentuuris Juri Bolšjanovi juures ning orkestridirigeerimises eraviisiliselt Peeter Lilje käe all. Töötanud Estonia teatri orkestris ja juhatanud samas operette ning muusikale, aastast 1977 õpetab trompetit Tallinna Muusikakekskoolis ning aastast 1984 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Korraldanud Võru vaskpillipäevi ja suvekooli, EMTA rahvusvahelisi trompetipäevi, Suure-Jaani trompeti suveakadeemiat jpm, juhatanud mh orkestrit Tallinn ning Eesti Kaitseväe Orkestrit, dirigeerinud laulupidudel ning salvestanud mh Eesti heliloojate teoseid.

Agnes Toomla

Tagasi